Hogyan kell az ilyen abszolut értékeset kiszámolni? Kérem segitsen valaki.

Azt tudom hogy ha pozitív akkor maga szám az absz érték és ha negatív akkor a pozitív ellentetje. de hogy bontsam fel? illetve ha zárójelet felbontok megváltozik hogy kivonom e vagy összeadom? pl egy ilyenhez hogy kezdjek hozzá? -|2/3-3/4|+(2/3-3/4) így jóóh? 2/3-3/4 +2/3+3/4???
2009. jan. 29. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem így kell megoldani ezt a feladatot.:


- (2/3 - 3/4) + (2/3 - 3/4) = (közös nevezőre hozás után) - (8/12 - 9/12) + (8/12 - 9/12) = - (- 1/12) + (- 1/12) = (zárójel felbontása után) + 1/12 - 1/12 = - 2/12, vagyis (egyszerűsítve - tehát 2-vel elosztva, mivel a 2 a legnagyobb olyan szám, amely mindkét értéket osztja) az eredmény - 1/6


Ezt jegyezd meg, mert fontos:


- - = +

- + = -

+ - = -

+ + = +


A biztonság kedvéért várj meg más megoldásokat is. Egyébként meg jó tanulást kívánok!:)

2009. jan. 29. 18:04
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, elnéztem, bocs!!! A végeredmény 0 , mert + 1/12 - 1/12 eredménye 0... De várj meg más válaszokat is, kicsit fáradt vagyok...
2009. jan. 29. 18:06
 3/7 anonim ***** válasza:

2/3-3/4+(2/3+3/4) 12-re hozod a nevezőt

8/12-9/12+(8/12+9/12)a zárójelbe összeadod

8/12-9/12+17/12. tehát 16/12 ami 4/3

hát, nem tudom kettő közül melyik a jó:D

2009. jan. 29. 19:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Állj!

Az első tag - és egy abszolut érték.

A második tagban zárójel van.

- 1/12 abszolut értéke 1/12, és előtte van egy minusz, tehát -1/12 az első tag

A második tagban zárójel van, és benne -1/12

Így:-1/12 + (-1/12)=-2/12 = -1/6

(matek tanár)

2009. jan. 29. 23:04
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget mostmár végre meg tudom oldani :)
2009. jan. 30. 15:03
 6/7 anonim ***** válasza:
és sokan csodálkoznak, hogy 4es matek érettségit írtam:D a második hozzászóló
2009. jan. 30. 22:18
 7/7 A kérdező kommentje:
:D mindenki hibázhat ;)
2009. jan. 31. 09:16