Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fiam 5. osztályos és szinuszos...

Fiam 5. osztályos és szinuszos, koszinuszos egyenleteket oldanak meg? Normális ez?

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Anno én is 5. osztályban tanultam a szögfüggvényeket. Mondjuk én matek tagozatos osztályba jártam.
2011. jan. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát én most vagyok gimnáziumban 0.-as, de majd csak jövőre, rendes első gimnáziumban fogjuk tanulni! De az is lehet hogy még később!


Érti a Kisfiad? :)

2011. jan. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Ez gimi második.

Én is matekos voltam 2 évig általánosban, és nekünk nem volt ilyen.

2011. jan. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 4k05 válasza:
Normális osztályban ilyen nem lehetne. Ha matek szakkörre jár, vagy tagozatra, akkor elképzelhető.
2011. jan. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor Én is még csak két év múlva fogom tanulni!:)
2011. jan. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 4k05 válasza:
Mindenesetre ha a fiad már meg tudja oldani ezeket az egyenleteket, akkor az kiváló eredmény!
2011. jan. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
én ezt 7.be tanultam
2011. jan. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én meg 11.-ben egy iskolai pályázat miatt németül tanultam a kombinatorikát matekból :D A heti 4 matekórából 1 németül folyt :D. "Zwei Kugeln nicht zurück gelegen" :D Ennyi maradt meg :D.


Nehéz volt, mert a tanár németül beszélt, nem szólalt meg magyarul. Ha nem értettük, már kézzel-lábbal mutogatott, de még akkor sem szólalt meg magyarul :D.


Amúgy minden éven változik a tanterv, ezen felesleges szerintem filózni, hogy ki mikor tanulja. Ha most megtanulja, akkor később nem lesz vele problémája. Semmivel sem nehezebb, mint mondjuk a másodfokú egyenlet. Ott is középiskolában elmagyarázzák, van rá képlet, alkalmazni kell, ha a gyök alatt mínusz szám jön ki, akkor tudjuk, hogy "gyök alatt nincs mínusz szám!" :D. Aztán jön a cudar valóság egyetemi első matekórán "de van!" :D. Otthon vizes borogatással a homlokán fekszik mindenki :D:D:D:D

2011. jan. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 vurugya béla ***** válasza:

A szinusz és koszinusz használatának és megértésének két fontos feltétele:

1. durva számolások: osztás és szorzás "csúf" tizedestörtekkel (ötödikben tudtommal nem engedélyezik még a számológép használatát, a legtöbb iskolában még nyolcadikban se; pl. a holnapi középiskolás felvételin is tilos a számológép használata)

2. hasonlóság fogalmának ismerete, alkalmazása háromszögek esetére (tudtommal a nyolcadikos anyagban van, bár lehet, hogy pedzegetik már előbb is valamilyen szinten)


Viszont a fizikatanárok állandóan arról panaszkodnak, hogy nem tudnak megoldatni "szép" fizikafeladatokat, mert matekból csak tizedikben tanulják a szögfüggvényeket. (hiába van benne több kilencedikes tankönyvben is, a legtöbb tanárnak csak tizedik második félévben van rá ideje.) Lehet, hogy ez egy matfizes tanár, aki fejre állította a részek sorrendjét, hogy mielőbb felbonthassanak vektorokat összetevőkre meg megtudhassák, milyen irányban indul el a csónak, vagy hogy hová fújja az oldalszél a focilabdát, stb...

vrrrr

2011. jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
mi is csak gimibe tanultuk először. de nem hiszem, hogy ez olyan komoly egyenlet lehet.
2011. jan. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!