9x^2 - 12x + 4


Koszi


2011. febr. 1. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Általában ki kell számolni a gyököket, de itt ránézésre látszik: (3x-2)^2
2011. febr. 1. 16:35
 2/4 anonim ***** válasza:
és a 12x-szel mit kezdettél? semmit.
2011. febr. 1. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:
sztem 3x(3x+4)+4
2011. febr. 1. 20:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát pedig ezt te nézted be.

(3x-2)^2 = (3x-2)*(3x-2) = 9x^2-6x-6x+4 = 9x^2-12x+4


A tied nem is szorzattá alakítás, meg nem is annyi, mint a kérdésben lévő:

3x(3x+4)+4 = 9x^2+12x+4

Ennek a szorzattá alakítása ugyanolyan egyszerű, hiszen

(3x+2)^2 = (3x+2)*(3x+2) = 9x^2+6x+6x+4 = 9x^2+12x+4


Tanuljál inkább matekot, minthogy nekem próbálsz beszólni.

2011. febr. 1. 21:07