Hogyan változott meg az istenekhez való viszony a görögöknél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gimnazista vagyok és magyar fakultációra járok. Sajnos ebben a félévben elég sokat hiányoztam az órákról és ráadásul nem is vagyok annyira jártas az ókori irodalomban.

Az a helyzet, hogy kaptunk egy házi dolgozat feladatot és sajnos nem sokat tudok vele mit kezdeni.


''Egy epikus, egy lírai és egy drámai mű segítségével mutassa be, hogyan változott a görögök viszonya az istenekhez!''


Gondoltam hátha itt segítségre lelek. Amúgy másfél oldalban kellene megfogalmaznom, márpedig én ezt egy mondatban tudom csak. xD Aki tud az légyszíves segítsen.


2011. márc. 24. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Mondjuk az egyik lehetne az Illiász, Odüsszeusz /azt 9.-ben vettétek, tudni kéne:P /. Ott lehetne rizsázni arról, hogy kezdetben puszi pajtások voltak az Istenekkel, aztán "elszakadtak" és maradt a leleményesség. Beszélhetsz a Trójai mondakörről is...Nézz utána ezekről lehet mit írni.


L/19

2011. márc. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jó, ezt a kettőt ismerem, de lírai és drámai művet nem tudok. Legalábbis olyat amivel jól be lehetne mutatni.
2011. márc. 25. 05:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!