Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémiából 3 hónap alatt a...

Kémiából 3 hónap alatt a nyáron feltud készíteni egy különtanár emelt szintű kémia érettségire?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem faktra járok, minden dolgozatom 5-ös volt. Amiket tanultunk eddig fakton mindet tudok az érettségikből. Tehát van alaptudásom.
2011. jún. 15. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben nincs szükséged magántanárra, csak egy kicsit több önbizalomra.

Sikerülni fog, hidd el.

Egyébként három hónap alatt BÁRKIT fel lehet készíteni egy kémia érettségire.

2011. jún. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az attól is függ, hogy hanyadikos vagy, azaz mikor érettségizel. Jövőre?

Ezenfelül nemcsak a tanáron múlik, hanem Rajtad is.

2011. jún. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
11.-es voltam, most leszek végzős. Tehát fakton az anyag feléig jutottunk a többi még hátra van jövőre, és a hátralévő anyagot különtanárnál akarom átvenni, hogy jövőévben fakton ne legyenek újak a dolgok, így remélhetőleg jó lesz az érettségim.
2011. jún. 15. 23:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap alatt egy idiótát is meg lehet tanítani 0-ról az emelt szintű érettségi 5-ösre. Szerintem ha eddig jól tanultál, akkor csak pénzkidobás a magántanár, persze te tudod. Nem hülyeség persze előre készülni, szóval hajrá.
2011. jún. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azon is múlik, hogy mennyi tudásod van, mennyire mélyen van meg benned. Ha valakinek sok felszínes tudása van és nem csinál semmit az órákon kívül (persze rólad ezt nem feltételezem), akkor nem lehet felkészíteni 3 hónap alatt. Illetve azon is múlik, hogy milyen jegyet akarsz megszerezni.

Saját gyakorlatomból azt látom, hogy az emelt ötöst megszerzők közös jellemzője, hogy alapjában véve (érettségi nélkül is) elég sokat olvasnak kémiával kapcsolatos írásokat, a 9.-es és 10.-es anyaggal tudnak úgy bánni, hogy bármilyen kérdésre tudnak értelmes válaszokat adni (természetesen középiskolás kérdésekre értem).

Az, akinek szinte nulla tudása van, nagyon kényelmesen mindig halogatja az önálló tanulást, legtöbbször még így is eljut a hármasig.


Vagyis, ha foglalkozol az anyaggal, egyébként is foglalkozol kémiával és az iskolai fakton is jelen vagy, akkor alapjában is esélyes vagy a jobb jegyre.

Egyébként a saját véleményem az, hogy egy középszintű érettségire van értelme a magántanárnak, de emeltre már nem annyira.

2011. jún. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
a leírtak alapján szerintem simán megoldható.
2011. jún. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hozzá magántanár ha ötös vagy amúgy is kémiából.

Gondolom orvosira készülsz, azaz egyetemre, ahova nemcsak az emelt biosz és kémia érettségis számít be, hanem ha nyelvvizsgád van, az is pluszpontot jelent. Így ne csak a felvételi tárgyakra koncentrálj, hanem hogy a nyelvvizsgád meg legyen, ha még nincs meg. Sok pontot jelent, és hiába tudod a kémiát, ha nincs nyelvvizsgád, amit ugye könnyebb megszerezni most, amíg középiskolás vagy, mint az egyetemen, ahol egymást érik a zárthelyik.

2011. jún. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!