Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen költségekre számíthat...

Milyen költségekre számíthat egy leendő főiskolás?

Figyelt kérdés

Sajnos nem születtem tehetős családba, és idén diákmunkát sem tudtam találni.Sztem a gólyatáborba sem megyek van ahol 20-30 000 Ft:(:( Ha felvennének főiskolára bérletért kéne fizetnem meg gondolom év elején a könyvimért, fénymásolatok. Államira jelentkeznék hsizen mondtam nincs 200 000 Ft-k egy félévre.


Ezen kívül milyen költségei lehetnek egy kezdő főiskolásnak? Államira ha felvennének azért ugy enm kell fizetni akkor "ingyen" tanulhatnék nem kéne egy bizonyos összeget fizetni havonta? Nincs így főiskolás ismerősöm, barátom tőletek szeretném megkérdezni, aki már jártas benne. Köszönöm szépen.


2011. júl. 10. 19:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és bocsi h néha elírtam, csak gyorsan gépeltem -.- :D
2011. júl. 10. 19:04
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A könyveket sem muszáj megvenni, ki lehet kölcsönözni könyvtárból. Én is csak a legszükségesebbeket vettem meg.

A bérleten kívül nem hiszem, hogy másra kell költeni. Majd utolsó évben szakdoga kötés, stb.

2011. júl. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Jah, és használt könyveket is lehet venni...
2011. júl. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

A könyveket a könyvtárból ki tudod kölcsönözni, amikor tételeket kell kidolgozni, (szerintem) egy csomó mindent tudsz majd az internetről is leszedni.

A szokásos füzet/papír kell egyértelműen.


én harmadéves leszek szeptembertől és soha semmiért nem fizettem a suliban a tandíjon kívül (én fizetősön vagyok sajnos) de államin semmit nem kell fizetni!!!

2011. júl. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 ava87 ***** válasza:
100%

Ha államin tanulsz, akkor a főiskolának nem kell fizetned semmit :)

Én amire költeni szoktam: fénymásolás, nyomtatás, de ezek nem jelentős összegek, inkább csak a beadandókat nyomtatom ki, mert néhány tanár nyomtatva kéri (van, aki meg e-mailben), néha néha könyvtári büntetés még amire költök :) (Tan)könyvet eddig még sose vettem, mert egyszerűen nem éri meg azért megvenni, hogy két hétig használjam, utána úgyse kell. Talán egyet leszámítva, amit végig érdemes lenne forgatni, de az fent van neten is. Meg sok más dolog is, én meg általában tudok gépről tanulni, de ez sokaknak gondot okoz. Ami neten nincs fent, azt meg kiveszem a könyvtárból, csak időben kell észbe kapni.

Ezen kívül még félév elején szoktam pár füzetet meg írószert venni, de azért ahol megoldható, ott inkább laptopot használok, gépelni sokkal gyorsabban tudok, mint kézzel írni (tanultam gépírást).

2011. júl. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Amik lehetnek költségek:


-utazás (bérlet)

-könyvtár (minden félévben/évben megújítani)

-fénymásolások / nyomtatások (könyv NEM! csak a buták veszik meg, mindent ki lehet kölcsönözni, és arra a pár alkalomra amikor kell ez tökéletes)

-nem teljesített kreditekért kell fizetni

-pótpót zh-kért (UV) kell fizetni (ez és az előző már fakultatív.. nem feltétlenül fog kelleni, de előfordulhat)


Alapvetően ha jól tanulsz akkor kapsz ösztöndíjat, még pluszban is kijöhet a dolog.

2011. júl. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm neketek a válaszokat:) Mondjuk igen halottam h könyvet nem kötelező megvenni, lehet csak ami nagyon fontos azt veszem én is.


Felpontozok mindnekit:D Mégegyszer köszi.

2011. júl. 11. 08:53
 8/15 anonim ***** válasza:
Ne vedd meg a könyveket, nem is kell mind, de ezt csak vizsga előtt tudod, h miből elég az órai anyag, ez attól függ mennyire jó a tanár. Bérlet, kolis leszel gondolom, kaja, minimum ezer//nap, de az nagyon minimum, bár ha kapsz otthonról úti csomagot az jó. ruhák, szórakozás, könyvtár, számítanod kell esetleges vizsgabüntire ha nem sikerül vmi. Ha az iskoládban neptun van akkor év elején már utalj rá pénzt nehogy a hajtásban elmaradjon és azért ne mehess pótvizsgázni.
2011. júl. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 ava87 ***** válasza:
Azért a napi kajára nem megy el feltétlenül egy ezres. Úgy tudom, a koliban is van lehetőség főzni, hűtő is van, ha az ember megcsinál két adag kaját, akkor abból két napra megvan az ebédje, és máris nem kerül annyiba az egész. Azt meg nagyon nem ajánlom senkinek, hogy hetekig szendvicseken meg kifliken éljen, mert tönkrevágja a gyomrot, kell a főtt étel a szervezetnek. Persze lehet enni vendéglőben is, csak akkor meg nem jön ki az ember egy napra egy ezresből. Egyszerű kajákat nagyon könnyű elkészíteni, és lehet azt két napra is csinálni. Meg persze otthonról is vinni 1-2 napra, az is jó.
2011. júl. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem nem leszek kolis, nincs rá pénzünk, fele annyiból megúszom a buszozást nap mint nap, 1 órát utaznék csak hála az égnek. Az utolsóval is egyet értek, nem kell 1000 még ha nem leszek kolis se, tudok vinni , készítek magamnak szenyát, de azért igyekszem változatosan akjálni már a középiskolában is untam a sok szendvicset. :/ Ételhordó, suliban is ezt csináltam míg a többi zsömlét evett simán befért a táskámba egy adag pörkölt:D:D Mindenki irigyelt:)
2011. júl. 13. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!