Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tényleg ilyen rossz érettségik...

Tényleg ilyen rossz érettségiket írt az átlag?

Figyelt kérdés

Ismerőseimtől hallom, itt is olvasom, hogy milyen rossz érettséginek is hogy tudnak örülni néhányan... az érettségi nagy részéhez a józan eszedre van szükséged, hogy tudj szöveget és forrást értelmezni (OLVASNI BAKKER), hogy középfokon tudj angolul/németül, meg hogy tudd használni a függvénytáblát, amiben ott van minden képlet. Oké, a matekhoz minimális matekórai odafigyelés és pár régebbi érettségi átnézése nem árt, ezt elismerem. De ez nem egy nagy erőfeszítés. 1-2-3 nap készülés+ odafigyelés órán.

És olvasom, hogy 50%-70%, néha-néha 80% körülieket írtak egy csomóan... Ez milyen színvonal?

//90%-os a legrosszabb érettségim, a legjobb 98%, és kb annyit készültem, amit fent leírtam.//


Bocsánat, ha sértőnek vagy esetleg beképzeltnek tűnök, nem állt szándékomban.


2011. jún. 2. 18:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
93%
Olyan, hogy meg is kéne ám tanítani normálisan megírni egy esszét, hogy melyik része fontos a szövegnek, melyiknek nem, hogyan kell nekiállni, sok példát mutatni rá, stb., megtanítani használni az atlaszt, amiben benne van egy csomó minden(nem érettségiztem még, de SOHA nem tanulntuk, mit nézzünk az atlaszból), stb.
2011. jún. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
76%
Akkor te vagy ritka gyenge iskolába jártál, ahol a tanárok csak úgy osztogatták a pontokat, vagy zseni vagy. Én a törire hiába tanultam, és igen, TUDOK olvasni, de ha a tanárnak nem tetszik az, amit írok, akkor megette a fene, mert csak úgy húzzák le a pontokat a semmiért. Magyarból szintén. Amúgy meg örüljél az eredményednek, simogatom a buksidat, de tudod, nem attól lesz valaki jó ember, hogy mindenből 100%-ot ír.
2011. jún. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
97%

Az érettségiket úgy lövik be nehézségre hogy mindenki, még aki szakközépbe jár, az is le tudja tenni legalább kettesre (félreértés ne essék, nem szólom le a szakközépiskolásokat, csak tudom hogy ott kisebb a hangsúly az érettségin).

Erre találták ki az emelt szintű érettségit, (az még akkor se gyerekjáték precízen megcsinálni ha OKTV-s voltál).

2011. jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
89%
A töri, magyar érettségi a tanáron múlik. De neked látom gyenge tanárod volt, aki esszékre meg fogalmazásra szinte max pontot adott. Hát nálunk nem. Ami a javítókulcsba nincs benne nem kapunk rá pontot. Ennyit a 90%-os érettségidről.
2011. jún. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
58%
Inkább nem válaszolnék erre a kérdésre, mert azt biztos nem tennéd zsebre... nem idegesít magam ilyen beképzelt embereken, mint te vagy kérdező... Jah és az mi kamu már, hogy itt az oldalon is azt olvasod, hogy rossz lett mindenkinek.. fura, de én vagy 100 hozzászólást olvastam, és szinte nem volt oylan, akinek ne 90% feletti lett volna ... erről ennyit. Jah és csak hogy tudd, hogy matekból a függvénytáblázattal nem sokra mész, alig van olyan téma az érettséin, aihez tudod is használni... magyar, töri pedig nem csak olvasás. És egy 50%-os érettségi elég jónak számít olyantól, akit marhára nem érdekel az a tantárgy -.-" jobb lenne ha felfognád azzal a csökevényes agyaddal
2011. jún. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
78%

Én egyetértek veled, még ha a többiek nem is:D

Mi az, hogy a matek érettségihez nem elég a függvénytábla? Dehogynem. Meg egy kis józan paraszti ész. A magyarnál és a törinél tényleg kicsit számít a tanár is, de csak az esszéknél. A szövegértést attól még meg kellene tudni írni.

Egyébként nem nézem le azt, akinek nem sikerül jól. Nem rendelkezik mindenki egyforma képességekkel. És attól, hogy vki az érettségin nem teljesít jól, még lehet vmiből nagyon jó szakember.

Engem csak az idegesít, hogy az ilyen 50-60%-os érettségikkel továbbtanulnak az emberek. Nem annak kellene egyetemre mennie, akinek olyanok a képességei?

Ha nem boldogul a gimis anyaggal, akkor talán nem az eszéből kellene megélnie.

2011. jún. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
96%

Kedves kérdező, miből emelteztél?

Mellesleg előttem már leírták, hogy valószínűleg az esszéidre max. pontot kaptál, mert kedvel a tanárod. (Itt kérlek meg, hogy ne haragudj, ha azt feltételezem, hogy nincs is emelt szintűd.)

Én leszartam a törit és az irodalmat, mert baromira nem volt rájuk szükségem. Nem is írtam belőlük 90-98%-ot. Viszont 2 emelt szintű írásbelim is 90%-os lett, de érdekes módon nem jöttem ide megkérdezni, hogy mégis ki az akinek ennél rosszabb lett.

Aki viszont középen 90-98%-ot ilyen esszés tárgyakból, az nem feltétlenül a tudásának köszönheti, hidd el.

2011. jún. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
86%

"Engem csak az idegesít, hogy az ilyen 50-60%-os érettségikkel továbbtanulnak az emberek. Nem annak kellene egyetemre mennie, akinek olyanok a képességei?"

Hát nézd, engem rohadtul nem érdekel, hogy magyarból meg töriből ki milyen érettségit ír, ha mondjuk műszaki pályára készül. Én úgy voltam vele, hogy nekem ebből a két tárgyból elegendő 20% is, csak legyen meg. (Az más kérdés, hogy végül jobban sikerült, de hagyjál már a 90%-kal.)

2011. jún. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
93%

Mondok én valamit. Sz*rt se ér a függvénytábla, ha soha senki nem magyarázta el, hogy mondjuk az adott képletet hogy kell alkalmazni és miért. Mert vannak olyan diákok, akiknek senki sem magyarázta el, csak annyit mondott a tanár, hogy ez van, ide beírod, kiszámolod. Ezzel nincs baj addig, míg csak a tanár kérdezi vissza. Viszont az érettségiben általában csavarnak a dolgon egy párat, hogy ne legyen egyértelmű, esetleg még kétértelműen is fogalmazzák meg a feladatot, a diák meg találja ki, hogy ők mire gondoltak. És ez nem csak a matekra érvényes, az idei szövegértésben is volt olyan, hogy maga a kérdés sem volt egyértelmű, még a tanároknak sem.

És ehhez jön még a stressz, mert valljuk be, sokan azért nem úgy ülnek be érettségizni, hogy nincs semmi tétje a dolognak, hanem konkrétan csak annyi, hogy felveszik-e az adott intézménybe vagy sem, így igazából kicsit a jövőjük is múlik a dolgon. És hidd el nekem, emiatt leblokkolhat annyira az ember, hogy nagyon elrontja az érettségit, főleg, ha kibogozhatatlan kérdéseket tesznek elé.

2011. jún. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 A kérdező kommentje:

1.: az igaz, hogy kell pár esszét és fogalmazást írni próbaképpen, de ezeket utolsó évben meg fogjátok tenni, emiatt nem kell aggódnod. az atlasz kérdése pedig... nagyrészt az utolsó oldalakon lévő kronológiai részt kell majd használnod, néha a térképeket. de meg van adva a feladatban, hogy milyen korról, milyen népről van szó, így ki tudod keresni a megfelelő térképet/évet, mivel időrendben van. amúgy én is aggódtam emiatt, magyarból például sosem volt jó tanárom. nem kell parázni. :)

2.: abban igazad van, hogy nem attól lesz valaki jó ember, hogy jó érettségit ír, alapvető humánus szemlélet, emberi értékek kellenek, ez nem a műveltségtől függ. de az alapműveltség akkor is elvárható. és az is lehet, hogy neked lehúzták az írásaidat, elhiszem, ismerek olyat is. ez tanárfüggő, de azért a megoldókulcs eléggé szubjektív.

3.: ez is igaz, az emelt biosz-kémia-fizika érettségik tudom is, hogy nehezek. de egy személynek 1, max emeltre van szüksége. amúgy én is tettem emeltet, az lett 90%.

4.: azt hiszed, csak csalással lehet jó érettségit írni? erre inkább nem is mondok semmit...

5.: a nagy része 80% alatti volt azoknak, amiket én olvastam, bár nem mind, ez igaz. az átlagról beszéltem, mint a kérdésemben is szerepel. amúgy nyugodtan sértegethetsz, ha attól jobban érzed magad. a függvénytábla igenis sokat segít, főképp az első résznél, azt kb függvénytáblából kimásolt képletekkel meg lehet írni. és a második részben sem kell olyan képletet használni, ami nincs benne. csak ismerni kell ezeket a képleteket. és végül, igen, van olyan, akinek igenis jó az 50%os érettségi, csak könyörgöm, az ne menjen egyetemre.

amúgy pedig nem hiszem, hogy olyan olyan sértő lettem volna, hogy csökevényesnek kéne nevezni az agyam.

6.: TELJES MÉRTÉKBEN EGYETÉRTEK. lehet, hogy én egy kicsit nyersebben fogalmaztam meg idegességemben, de alapvetően így gondolom. :)

2011. jún. 2. 19:19
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!