Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valóban kötelező olvasmány,...

Valóban kötelező olvasmány, vagy az lesz a Harry Potter összes kötete, meg a Twilight?

Figyelt kérdés
2011. aug. 31. 01:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jó is lenne ha ezek lennének a kötelezők. :)Én jó vagyok irodalomból szeretek olvasni de ezek az őskőkorból fent marad írásos emléknek is titulálható könyvek semmit nem érnek.A szövege már túlságosan elavult és nagyon nehéz megérteni egyes kifejezéseket. Jó jó elolvasom el kell ( közbe szidom aki kitalálta :))de semmi nem marad meg belőle és nem is tudom elképzelni normálisan inkább az lesem hány oldal van még. Lehetséges hogy 10 év múlva normálisabban megértem meg megérti más is de ha már 6.-ban elmegy tőle a kedvem nem nagyon akarom elolvasni később.Na és hol van itt az igazság amit már más is említett.Én lány vagyok és nem igazán érdekel hogy mit csináltak a fiúk az 1900-as évek elején ( mit ökörködtek) ja meg hogy harcoltak 1500-as évek felénél lehet hogy a fiúkat érdeklik ezek de a lányok nem nagyon. Na itt hol a fair play? Amikor végeztem pl. Az egri csillagok című regénnyel ment fel a polcra és azóta le se került onnan kivéve mikor takarítottam. De a lényeg az sokkal többen szeretnének olvasni ha ezeket kéne elolvasni nem az előbb említettet és társait.Bár mégis az lenne a legjobb ha mindenki azt olvasna amit akar csak mit tudjam én legyen meg 500 oldal. Zárásnak szerintem mind a kettő nagyon jó könyv és jó lenne ha ezeket kellene elolvasni ( én már elolvastam de mindegy) :) 14/L
2012. aug. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Nem lesz kötelező. Esetleg a tanár ötödik osztályban, vagy akár hetedikben (osztályfüggő) kiadhatja kötelezőnek, mert a kötelezőket a tanárok maguk válogatják össze az alap kötelezőkön túl. Legvalószínűbb, hogy ha elő is fodul mint kötelező olvasmány a Harry Potter, akkor csak az első könyv és ötödik osztály környékén. Ennek több oka van. Egyrészt a HP-nak a nyelvezete sem magyarul, sem angolul (anyanyelvi beszélőnek) nem olyan nehéz, így egy ötödikes gyerek is megérti. (Hozzáteszem a fordítás nagyon jó, mert nem könnyű egy ilyen jellegű könyvet lefordítani. Leszólni azok szokták, akik még soha nem fordítottak irodalmi alkotást idegen nyelvből és lövésük sincs, hogy kell ezt csinálni.) Jelenlegi oktatási rendszer szerint ötödik osztályban még tematikus az oktatás, és ekkor téma a mese. (Fehérlófia, János vitéz, stb.) A HP is illeszkedik a témába, így előfordulhat, hogy van olyan tanár aki kötelezővé teszi. Viszont egy kötelező, akkor lesz kötelező, ha az a puszta történeten kívül többet is ad az olvasónak. (Korrajz, stílus, nemzeti öntudatra nevelés, stb.) Valamilyen szempontból kiemelkedőnek kell lenni adott műnek. A HP, vagy a Twilight nem az. Csupán jelenleg igen népszerű ifjúsági (vagy fiatal felnőtt) irodalom. De régen más ifjúsági irodalmak is népszerűek voltak, de ez önmagában kevés a kötelezők közé kerüléshez. És mielőtt rám dobálnák itt a fiatalok a köveket én is olvastam a HP-könyveket magyarul és angolul is, plusz láttam a filmeket. Az Alkonyathoz is volt szerencsém, de kevesebb időt fecséreltem rá az életemből.
2012. okt. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!