Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » NÉMET! Helyes mondatokat...

NÉMET! Helyes mondatokat raktam össze?

Figyelt kérdés

Németül: Ich und meine Familie besuchen wir oft sie. Dort lachen, reden und essen wir viel und wir sind sehr glücklich. Meine Patentochter ist zehn Monaten. Ich spiele gern mit ihr. Am liebsten ich bin mit ihr. Meine Familie lieben sehr auch natürlich sie.


Magyarul erre gondoltam: Én és a családom gyakran látogatjuk meg őket. Ott nevetünk, beszélgetünk és eszünk sokat és nagyon boldogok vagyunk. A keresztlányom 10 hónapos. Én szívesen játszom vele. A legszívesebben vele vagyok.A családom is nagyon szereti őt természetesen.


Nagyon gázul írtam meg? (nem jók pl a szavak sorrendjei sem)


Előre is köszönöm a segítséget!


2011. szept. 4. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ich und meine Familie besuchen sie oft.

Dort wir lachen, reden und essen viel und wir sind sehr glücklich. Meine Patentochter ist zehn Monate alt. Ich spiele gern mit ihr. Am liebsten bin ich mit ihr. Meine Familie liebt sie sehr natürlich auch.

2011. szept. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Danke schön! :)
2011. szept. 4. 17:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bitte. :D
2011. szept. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bambuszka32 válasza:
Itt íratod meg a leckét?:DD
2011. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Meine Familie liebt sie natürlich auch sehr

(az utolsó mondat)

2013. jan. 28. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ich und meine Familie besuhen oft sie. Dort lachen,reden und essen wir viel und sind sehr glücklich. Meine Patentochter ist zehn Monaten alt. Ich spiele gern mit ihr. Am liebsten bin ich mit ihr. Meine Familie liebt natürlich ihr auch sehr.

A második mondatba nem kell a "wir", mert az első felében már van. Nem tudom miért így kell írni, ne kérdezzétek, én Ausztriában lakom.

2013. febr. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van benne pár hibácska -

A "zehn Monaten" nem jó - Mivel a "Monat" hímnemű

Tárgy e-ben "zehn Monate" lesz -

2014. dec. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát a szórend valóban nem helyes főleg az első meg

az utolsó mondatban

2014. dec. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!