Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy téglatest testátlójának...

Egy téglatest testátlójának hossza 7 cm, felszíne 72 cm^2. Mekkora éleinek az összege?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Gondolom, órán már csináltatok meg hasonló feladatokat. Nézz szépen utána, és ha nem megy, akkor gyere megint!
2011. szept. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én meg azt gondolom hogy nem értetted meg ennek a weboldalnak a lényegét. A kérdésekre kell pontos, célravezető válaszokat adni. NEM tanácsokra és kioktatásra van szükségem. Na menj szépen és akkor gyere vissza amikor ezeket felfogtad.
2011. szept. 15. 20:30
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Kár, hogy ilyen kommentet írtál. Én is válaszolni indultam, de elvetted a kedvem tőle.
2011. szept. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BKRS ***** válasza:
100%

Jeloljuk az eleket a,b,c-vel, a necyzetre emelest meg ^2-vel.

Pitagorasz szerint a testatlo negyzete egyenlo az oldalak negyzetosszegevel.

a^2 + b^2 +c^2 = 49

A felszin F meg az oldalak ketszeres szorzatainak az osszege.

F=2ab+2bc+2ac

Ugyanakkor (a+b+c)^2=a^2+b^2+c^2+2ab+2bc+2ac=49+72

Vagyis

(a+b+c)^2=121

a+b+c=11


Erdemes utanaszamolnod, az ilyen kezi szamolasokat neha elnezem.

2011. szept. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Amit írtál, helyesen így néz ki:

"Én meg azt gondolom, hogy nem értetted meg ennek a weboldalnak a lényegét. A kérdésekre kell pontos, célravezető válaszokat adni. NEM tanácsokra és kioktatásra van szükségem. Na menj szépen, és akkor gyere vissza amikor ezeket felfogtad!

"


Azt hiszem, tévedsz. Ennek az oldalnak az a célja, hogy kérdéseket tegyünk fel, illetve kérdésekre válaszoljunk, viszont nagyon sokan, ahogyan te is beírják ide a házi feladataikat, és elvárják, hogy más oldja meg helyettük. Tudod, ha legalább leírtad volna, hogy eddig és eddig eljutottál, de aztán itt és itt elakadtál, és segítséget kérsz, az oké. De nem véletlenül NEKTEK kell megcsinálni a házitokat. Tudod, ennek oka van, és ha nem tudod, hogy mi az az ok, akkor már régen rossz. Nem azért kaptok házikat, hogy ne unatkozzatok délután.

2011. szept. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elkezdtem írni valamit de a faszt fogok neked magyarázkodni higgy amit akarsz.
2011. szept. 16. 06:47
 7/7 anonim ***** válasza:
24%

Na, ezzel a hozzászólással szépen leírtad magad.

Csak azt akartam neked mondani, de látom, hogy megbántottalak, ami viszont nem volt célom, hogy legalább annyit kiírhattál volna, hogy "Elakadtam, légyszi segítsetek!", és akkor már egyből máshogy reagálunk.

2011. szept. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!