Mi a relatív törésmutató fogalma? (sehol sem találom)

2011. nov. 4. 18:49
 1/2 BKRS ***** válasza:

A törésmutató az mindig vakumhoz kepest ertendo.

A relativ törésmutató az meg egyik anyaghoz kepest a masik anyagba valo behatolaskor.

Ha v a sebessg egy adott kozegben, c a feny sebessege vakumban,

n1= c/v1 az egyik anyagra a toresmutato,

n2 = c/v2 a masikra,

akkor a relativ toresmutato:

n1,2=v2/v1 = v2/c : c/v1 = n2/n1

a toresmutato amikor az 1.-bol a 2. ba megy a feny.

2011. nov. 4. 20:03
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. nov. 6. 13:36