Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » S. O. s.! Hétfőre kell, és a...

S. O. s.! Hétfőre kell, és a matektanárom ki fog nyírni. Ha csak egy ollónk (semmi mást nem használhatunk) van hogyan vágjunk egy négyzetalakú vászondarabból szintén négyzetalakú, de pont fele akkora darabot?

Figyelt kérdés
köszönöm előre is azoknak,akik válaszolnak^^.
2011. nov. 5. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

félbehajtod a vászont hosszában, aztán keresztben, és kivágod.

pont feleakkora lesz.

2011. nov. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mugen ***** válasza:
100%

Szerintem az előző az pont a negyede lesz. Szerintem úgy jön ki a fél, van a vászonod. Elképzeled, hogy hol metszi egymást a 2 átló:


[link]


itt egy kép segíteni elképzelni. Ezt fogod , és a sarkait úgy hajtod be, hogy illeszkedjenek erre a pontra. Ekkor fele lesz a négyzet. Szerintem csináld meg egy papírlapból, próbaképp, hogy jobban megértsed.

2011. nov. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mugen ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy ilyenkor keletkezik 4 fül, és ezeket a 3szögeket kell levágnod hogy egy fele akkora négyzetet kapj :).
2011. nov. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
de ha azt nézed, az első változatnál kapott négyzetnél az oldalak fele olyan hosszúak lesznek...
2011. nov. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

első válaszoló:az a negyede lesz.de azért kösz,hogy próbáltál segíteni:D

és a második megoldás tényleg jó,még egyszer köszönöm,hogy segítettetek^^

2011. nov. 5. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!