Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit kell csinálnom, ha meg...

Mit kell csinálnom, ha meg kell adnom az f (x) =a egyenlet megoldásainak számát az "a" valós paramétertől függően?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem nem értetted meg a feladatot és ezért nem is jól írtad ki.

Itt egy "rendes" f(x) függvénynek kell lenni, amiben többek között szerepel az "a" paraméter is.

Nézd meg a leírást és nekünk is áruld el, akkor segítünk.

2011. nov. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tényleg nem értettem a feladatot, de nem akarom kiírni, mert nem szabad mással megcsináltatni(nagyon nem, nem sima házi), de azt írja, hogy van ez az f(x) függvény, ennek a helyettesítési értéke(amúgy ezt a kifejezést sem értem) változik, három érték közül lehet az egyik az értéke egy feltétel szerint.(ezekben az értékekben az x és egész számok szerepelnek).

Olyasmi a feladat, hogy f(x) helyettesítési értéke tetszőleges x valós szám esetén az x a négyzeten, x+1, x*6 értékek közül a legnagyobb abszolútértékű. Adjuk meg az f(x)=a egyenlet megoldásainak számát az "a" valós paraméterektől függően.

(Direkt nem a feladatot írtam, tehát tulajdonképpen megoldani nem kell, csak azt szeretném tudni, hogy egyáltalán mit kéne csinálnom:S)

2011. nov. 9. 17:16
 3/6 A kérdező kommentje:
*a helyettesítési értéket sem értem teljesen(azt hiszem tudom mi az, csak igazából nem, csak így kikövetkeztettem)
2011. nov. 9. 17:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Tényleg nem értheted, mert nem sikerült elmondani a feladatot. Egy függvényben van egy változó (itt x) és a többi szereplő adat konkrét szám, vagy paraméter (ez azt jelenti, hogy ezeknek a konkrét értékeit vagy valamilyen szabály írja elő, vagy te választhatod önkényesen).

Ilyen módon, ha egy f(x) függvényben az x helyébe behelyettesítesz egy számot, akkor kiszámolhatod a függvény értékét. Ez a függvény helyettesítési értéke (mint a neve is mutatja, a változóba egy értéket helyettesítve, kiszámíthatjuk a függvény értékét).


Valószínűleg az f(x^2), f(x+1), f(6*x) értékekre vannak feltételek, amelyek segítségével egy olyan egyenletet lehet felírni, amelyben az "a" az ismeretlen.

Pontosabban akkor tudom elmagyarázni, ha privátban elküldöd, ígérem, hogy csak a magyarázat megy vissza, a megoldás nem (neked is az a jobb).

2011. nov. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát ennyi a feladat, amit leírtam, de igazából mostmár nem érdekel, úgyse lenne időm leírni(még van vagy 10 feladat), de azért elküldöm(igen, éljen a következetesség), mert azért maga a feladat érdekel.
2011. nov. 9. 18:08
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)Legalább a helyettesítéssi értéket már teljesen értem:)
2011. nov. 9. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!