Segitséi! Mi az eredmény? Szántas közben egy traktor 2500N eröwel huzta az ekét.

Milyen hosszu uton wégzett 500 kJ munkat?
2011. nov. 18. 13:24
 1/3 mantis religiosa ***** válasza:
A munkavégzés egyenlő, az erő és az erő irányába történő elmozdulás szorzatával. W = F x S Innen már csak be kell helyettesíteni.
2011. nov. 18. 13:33
 2/3 anonim ***** válasza:

W=500 KJ= 500 000J

F=2500N

W=F*s

s=W/F

s=500000/2500=200m

2011. nov. 18. 13:33
 3/3 A kérdező kommentje:
hu nagyon szépen köszönöm:)
2011. nov. 18. 18:31