Bizonyítsuk be, hogy 7 akkor és csak akkor osztója a 100A+B-nek, ha 7 osztója A-3B-nek! (? )

2011. nov. 21. 21:15
 1/2 BKRS ***** válasza:

100A+B = 7*14*A + 7B+ 2A -6B

Tehat 7 akkor es csakis akkor osztoja 100A+B-nek ha 2A-6B-nek is.

(2A-6B) = 2(A-3B)

mivel 2 nem oszthato 7-tel es a 7 es 2 relativ primek,

ezertt 2A-6B akkor es csakis akkor oszthato 7-tel, ha A-3B is.


Ennyi.

2011. nov. 21. 21:21
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi.
2011. nov. 22. 14:47