Tanulási módszerek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem megy az agyamba semmi. Nem tudok összpontosítani a tanulásra. Valami ötlet?
2011. dec. 4. 18:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia. Én előző év karácsonyán kaptam egy fehér mágneses táblát filcekkel, törlővel.. Azóta akármit tanulok mindig felírom a vázlatot a táblára.. Sokat segít még, hogy a füzetemben rendezetten vannak a dolgok, hullámossal húzom alá a címet egyenessel a főbb vázlat pontokat.. A jegyzeteimben ugyanezt megcsinálom szövegkiemelővel, a nagyon lényeges dolgokat néha még pluszban grafittal kiírom a füzetem szélére.. Ha valamit nagyon nem tudok megjegyezni ilyen kis színes ragadós papírokra írom rá(elfelejtettem mi a neve) és azokat külön kiragasztom az íróasztal fölé.. A lényeg tehát a rendezett füzet, a jó vázlat és a sok szín.. Ha nagyon nem megy a hosszú tanulás jutalmazd magad.. Pl még két oldalt megtanulok és tarthatok egy kávé/tea/cigi/számítógépjáték szünetet..:) Nálam bevált sok sikert!
2011. dec. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!