Nevezzük szerencsétlen számoknak azokat a természetes számokat, amelyekben a számjegyek összege 13, szerencsés számoknak pedig azokat a természetes számokat, amelyekben a számjegyek összege 21. Hány olyan háromjegyű szerencsés szám van, amelyre igaz, hogy a nála 1-gyel nagyobb szám szerencsétlen szám?
2011. dec. 7. 16:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a, b, c a számjegyek, akkor

a+b+c=21

Ha hozzáadok egyet, úgy kaphatok kisebbet például, hogy 9-re végződött, most 0-ra végződik és "marad 1", ami b -hez adódik:

a+b+1+0=13.

Akkor a+b csak 12 lehet. Például 849 +1 =850.

Most már meg kell keresni az összes lehetőséget!

2011. dec. 7. 17:48