Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik az első elem, amelyet...

Melyik az első elem, amelyet tudósról neveztek el?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne tudnom, de már mindenhol keresetem és nem találom. Légyszi segítsetek!
2011. dec. 18. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:

galván?


nem biztos

2011. dec. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

sztem kűrium


(Marie és Pierre Curie-ről)

2011. dec. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2011. dec. 18. 11:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Pontosan mi számít? Csak tudós, illetve közvetlen elnevezés?

Ha igen, akkor valóban a kűrium az első.

Ha lehet közvetett elnevezés is, akkor a gadolínium, ezt a gadolinit ásványról nevezték el, azt viszont Johan Gadolinról.

Ha nem csak tudós lehet, akkor a szamárium, ezt a szamarszkit ásványról nevezték el, amely Vaszilij Jegrafovics Szamarszkij-Bihovec (Василий Евграфович Самарский–Быховец) bányamérnök nevét viseli.

2011. dec. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Galvani-ról elnevezett galvánelem (különböző anyagú fémek elektrolitba helyezésével nyert egyenáram-forrás) az alapja rengeteg mai elemnek, így szerintem is ő az első.
2012. jan. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!