Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » HOgy tudom megtanulni ezt a...

K.lau13 kérdése:

HOgy tudom megtanulni ezt a három tantárgyat?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy nem mennek, hanem olyan szinten nem érdekel(és bizonyos oka is van annak, hogy egyszerűen utálom), hogy hiába kezdem el olvasni, odáig eljutok, hogy aláhúzom, mi a fontos és mit kellene megtanulnom, elkezdem olvasni, de két mondat után feladom, és mire a végére érek, azt veszem észre, hogy egész végig nem is figyeltem oda, és csak az első pár mondat maradt meg a három oldalas leckéből.


Ez a három tantárgy amúgy a töri a fizika és igen, tudom hogy sokan szeretik és marha érdekes tantárgy, de a biosz a harmadik, egyszerűen engem valahogy nem érdekel.

egyébként a biológia és a töri tanár elég lazán veszi az ilyesmit, az ő órájukra elég, ha egyszerkétszer elolvassa a könyvet az emmber, mert inkább az egyes kettes tanulókat kérdezik(én négyes ötös vagyok), de középiskolában ez már nem lesz elég, és nem fogjuk előről megtanulni az egészet(jó, állítólag a törit igen, csak részeletesebben, de a felvételivel mi lesz? mert jó iskolába szeretnék jelentkezni, és a tanár megadja a jó jegyet mert elráncigálnak versenyre is, meg minden, de semmit nem fogok tudni...)


Amúgy én írtam egyszer egy hasonló kérdéshez, hogy "mindig keresd azt abban a tantárgyban, ami érdekel belőle, mert biztos van" de én ebben a három tantárgyban semmit nem találtam ami érdekelne. Tudom, hogy ezzel nem lehet mit kezdeni, mert akárhogy utálom, meg kell tanulni, de azért mégis, ha valaki tud valamit, légyszi segítsen!!


mert tényleg rengetegszer próbáltam odafigyelni és megtanulni, de egyszerűen nagyon nehezen megy, mert nem tudok rá figyelni, hiába próbálok, sehogy... van valami ötletetek, vagy marad az, hogy márpedig órákiig kell vele szenvedni és megtanulni?


(hetedikes vagyok amúgy, és nem, nem az a bajom, hogy sok órám van, mert nincs, hanem hogy ez egyszerűen nem megy.)


normálisakat légyszi!!


2012. jan. 10. 20:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

tényleg bocsi ezért a kérdésért tudom hogy hülyeség de nem tudok mit kezdeni, tényleg nem marad meg belőlük semmi...


"nem arról van szó, hogy nem mennek", háát, a fizikát néha nem is értem, és inkább hagyom a fenébe, pedig tudom, hogy nem ezt kéne...

2012. jan. 10. 20:18
 2/13 A kérdező kommentje:
pedig a törit régen szerettem, volt egy nagyon jó tanárom, aki nagyon jól magyarázott, az ember az óráján nem tudott NEM ODAFIGYELNI, de ő felmondott, és most egy másik tanár van akin nem magyaráz túl jól, pedig amúgy ő is jó tanár, de a törit nem jól tanítja...
2012. jan. 10. 20:24
 3/13 anonim válasza:
Én bioszt én se csípem 4es vagyok belőle. Emelt biosz tagozatos vagyok. Felvételin nincs töri. Nem tudom talán az segít, hogy elmész egy könyvtárba és pl. az emberi test szokták szeretni, megérdekli az embereket, kiveszed olvasgatod és hátha megszereted.
2012. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
télleg nincs felvételin töri? hát, akkor ezzel legalább megnyugodtam... hmmm.... bioszból tényleg megnézem azokat a könyveket, az ilyenek amúgy nagyjából érdekelnek, vagyis kiskoromban is voltak ilyen könyveim, meg volt valami rajzfilm is ilyesmikről, aztis birtam, szóval ez lehet hogy bejön, köszi szépen :) de tényleg, nem is rossz ötlet... :D
2012. jan. 10. 20:42
 5/13 anonim ***** válasza:

többféle választ is tudok neked adni.


az első: szedd össze magad és hagyd abba a rinyálást! az életben egy csomó olyan dolgot kell megtanulnod, ami a legkevésbé sem fog érdekelni! örülj neki, hogy fejlett országban élsz, iskolába járhatsz és esélyed van diplomára, munkára!!!


a második: én is rühelltem ezeket a tárgyakat általánosban, főleg a bioszt. ez jórészt a tanár hibája is, pl. a középiskolai tanárom hihetetlenül jól tanított - pedig akkor is gyűlöltem ezt a tárgyat. ha szerencséd van, középiskolában jobb tanárokat kapsz.


a harmadik: ha esetleg úgy ülsz le, hogy nem az a célod, hogy "ezt itt mind megtanulom", hanem az, hogy "ebből itt írok egy nagyon jó puskát", az lehet, hogy segít. főleg ha tényleg megírod -nem is muszáj használnod-, már az is sokat segít.


a negyedik: ez nem tanács, inkább csak vélemény. az emberek változnak. nagyon sokat. egész gimi alatt gyűlöltem a matekot és a fizikát, most meg mérnöknek tanulok. a te véleményed is tuti változni fog még.

2012. jan. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

hát, köszi a választ...

igyekeztem egyébként valahogy úgy írni a kérdést, hogy ne tűnjön nyavalygásnak, mert igazából ha mindenki annyit mondott volna, hogy tanuld meg, és kész, nem tudsz mit csinálni, elfogadom, mint ahogy azt is, amit te mondasz...


Egyébként tudom, örülök is neki, hogy tanulhatok(most komolyan) csak ezeket a tárgyakat nagyon nehezen tanulom meg...


De köszi a segítséget, a puska írással már próbálkoztam régebben is(nem használtam) aztán segített, csak most így elfelejtettem... :)


Na igen, hát, én is reménykedek benne, hogy jobb tanáraim lesznek majd...


és végül is igazad van, valahogy csak meg tudom tanulni, szóval köszönöm a segítséget!

2012. jan. 10. 21:13
 7/13 A kérdező kommentje:

és végülis még tényleg változhatok...


tényleg köszi :)

2012. jan. 10. 21:15
 8/13 anonim ***** válasza:

Biológiában talán én is be tudok neked segíteni annyit, hogy elküldöm az alábbi linket.

Egyszer volt, hol nem volt az élet.


http://www.youtube.com/watch?v=bnOc28Iu-kQ&feature=related

Jobb oldalon találod a folytatást. Nagyon ügyes volt, aki ezt feltöltötte.

Jó szórakozást és jó tanulást!

2012. jan. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a történelmet is úgy tanulni, hogy ha elolvastad az anyagot, keress rá az interneten.

A Yutube-on biztos találsz hozzá videót. Pl.

Mária Terézia életéről itt van egy.

http://www.youtube.com/watch?v=MDE_8rMu3Uw


Sok mindent megtanulhatsz így, ami a könyvben nem megy.

2012. jan. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
hmmm... köszi az ötletet és a linkekeket :) ez tényleg nagyon jó ötlet, megcsinálom ezt is :) köszi :) és tényleg, ha belegondolok, könnyebben tanulok, ha valaki elmagyarázza, szóval órán is sok mindent megjegyzek, mint ha itthon a könyvből próbálom.... szóval tényleg nagyon köszi :)
2012. jan. 11. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!