Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » HOgy tudom megtanulni ezt a...

K.lau13 kérdése:

HOgy tudom megtanulni ezt a három tantárgyat?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy nem mennek, hanem olyan szinten nem érdekel(és bizonyos oka is van annak, hogy egyszerűen utálom), hogy hiába kezdem el olvasni, odáig eljutok, hogy aláhúzom, mi a fontos és mit kellene megtanulnom, elkezdem olvasni, de két mondat után feladom, és mire a végére érek, azt veszem észre, hogy egész végig nem is figyeltem oda, és csak az első pár mondat maradt meg a három oldalas leckéből.


Ez a három tantárgy amúgy a töri a fizika és igen, tudom hogy sokan szeretik és marha érdekes tantárgy, de a biosz a harmadik, egyszerűen engem valahogy nem érdekel.

egyébként a biológia és a töri tanár elég lazán veszi az ilyesmit, az ő órájukra elég, ha egyszerkétszer elolvassa a könyvet az emmber, mert inkább az egyes kettes tanulókat kérdezik(én négyes ötös vagyok), de középiskolában ez már nem lesz elég, és nem fogjuk előről megtanulni az egészet(jó, állítólag a törit igen, csak részeletesebben, de a felvételivel mi lesz? mert jó iskolába szeretnék jelentkezni, és a tanár megadja a jó jegyet mert elráncigálnak versenyre is, meg minden, de semmit nem fogok tudni...)


Amúgy én írtam egyszer egy hasonló kérdéshez, hogy "mindig keresd azt abban a tantárgyban, ami érdekel belőle, mert biztos van" de én ebben a három tantárgyban semmit nem találtam ami érdekelne. Tudom, hogy ezzel nem lehet mit kezdeni, mert akárhogy utálom, meg kell tanulni, de azért mégis, ha valaki tud valamit, légyszi segítsen!!


mert tényleg rengetegszer próbáltam odafigyelni és megtanulni, de egyszerűen nagyon nehezen megy, mert nem tudok rá figyelni, hiába próbálok, sehogy... van valami ötletetek, vagy marad az, hogy márpedig órákiig kell vele szenvedni és megtanulni?


(hetedikes vagyok amúgy, és nem, nem az a bajom, hogy sok órám van, mert nincs, hanem hogy ez egyszerűen nem megy.)


normálisakat légyszi!!


2012. jan. 10. 20:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy tetszik az ötlet.

Nagyon szívesen segítettem. Üdv.

2012. jan. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Ha még megvana problémád, én is szeretnék segíteni.

Töri: Azt ajánlom, hogy jegyzetelj ki mindent a tankönyvből, az évszámoknak, a neveknek és a fogalmaknak legyen egy-egy saját színe, ez sokat segít a memorizálásban. Ha hangosan olvasod fel a jegyzetedet, kicsit olyan, mintha a tanár magyarázna. Plusz szerintem már az unalmasabb részeken túl vagytok, azok az ötödikes-hatodikos könyvek, gimnáziumban kilencedikes-tizedikes. Tényleg mindent átismételtek gimnáziumban, csak részletesebben. A felvételiben konkrétan nincs töri, csak matek meg magyar, de például tehetnek bele olyan szövegértést, ama háttértudásodrasa épül, tehát, hogy mennyire tudod a történelmet. Szóbelin (ha két év múlva egyáltalán még lesz ilyen) a szövegértés mindig kifejezetten történelmi témájúak. Legalábbsi nálunk az volt. A gimnáziumi történelemtanítás elméletben már a forráselemzésre épül, és nem magolásra, mint általánosban. Legalábbis az érettségi. És évszámokat sem nagyon kell tanulni, mert az érettségiben középszinten lehet végig atlaszt használni. Remélem, ez vígasztal. :)

Biosz: Igen, ezt megértem. :D Érdekes, meg minden, de szerintem nagyon nehéz tanulni. Az emberi test nem mindenkinek jön be, például nekem eddig megvolt a négyes-ötös szint, már csak hármas vagyok, mert annyira unalmas ilyen részletességgel foglalkozni ezzel a témával. Viszont érettségihez választanod kell eg ytermészettudományos tantárgyad, amiből számít az utolsó két év jegye. Tehát föciből avgy kémiából hajtanod kell!

Fizika: Szerintem figyelj! Ez hülyén hangzik, de hetedik-nyolcadik környékén én is teljes mértékben a fizika ellen voltam, puskákkal voltam ötös. Aztán kilencediktől már nem kihívás, mert lehet függvénytáblázatott használni, amibene gyrészt minden képlet benne van, másrészt annyit írsz bele, amennyit akarsz. De tollal ne, mert akkor érettségire újat kell venned! Szóval, az egész inkább a logikus gondolkodásra épül, már nem járunk előrébb fizikából, mint a matek tananyag (példáula vektorok hetedikben), képleteket sem kell tanulni, elég figyelni órán. Már bánom, hogy régebben enm figyeltem, merte gy scomó minden van,a mi ismétlődik. Figyelj arra is, hogy meddig kell fizikát tanulni. Nálunk például még tizenkettedikben is, d evan oylan gimnázium, ahol csak egy vagy két évig. Bár értelemszerűen ezek a gyengébb gimnáziumok.

Leginkább (majd gimiben) töriből hajts, mert az utolsó két év törijegye belszámít az egyetemi felvételibe, akármelyik szakra mész! Plusz érettségi si avn belőle...

Bocsánat, hoyg ilyen hosszúra nyúlt, de szerintem részletesne kitértem mindegyikre. Remélem, azért tudtam segíteni. :D

Sok sikert! :)

2012. ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ :)


Aha, értem már. Sosem tudtam, miért akarja a tanár, hogy "használjunk színest". :D Majd megpróbálom, remélem, jobban fog menni. Bár töriből most mákom van, mert év elején elküldtek egy "kreatív versenyre"(jelmezekbe öltöztünk a versenyen, "játékok" meg ilyenek voltak", amit most tanulunk, abból volt a verseny, szóval ez csak ismétlés most, plusz a verseny miatt jobban meg is maradt, mert akárhogy utálom a törit és a politikát, az a verseny tényleg egy élmény volt. De megfogadom, amiket írtál/írtatok, a következő témaköröknél megint minden segítség kelleni fog :)


A természettudományos tárgy az viszont biztos menni fog, a föcit imádom :D dédnagypapám állítólag földrajz könyveket írt, bár én sose láttam egyet se, mondjuk az jó régen volt. Bár mondjuk nem tudom, gimiben mit tanítanak föciből, így hetedikben nagyon imádom :) a kémia az már kicsit gáz, de megolodm... :D


Oké, akkor igyekszek figyelni fizikán. Igazából órára mindig meg is tanulom, amit kell, de aztán nagyon be tud zavarni a rengeteg jel, mértékegység, képlet, törvény, elkezdem őket összekeverni, nem tudom megjegyezni, mikor mit kell mivel osztani vagy szorozni. Bár a matekot is szeretem és nem vagyok hozzá hülye, szóval ha egy alap képletet megtanulok, onnan már egyenletrendezéssel ki birom következtetni a többit, de ez csak nagyon kis része az egésznek. Köszi az ötleteket, igyekszek odafigyelni :)


Mégegyszer köszönöm a segítséget mindenkinek :)

2012. ápr. 3. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!