Német fogalmazás, Jó?

Figyelt kérdés

Nyelvtanilag ezek helyesek?


A nevek,városok a szerepben kitaláltak,nem akartam a sajátomét írni:D Elnézést,ha megbántanám Kugli Gusztávot,Andrást,Eleonórát és Emanuellát:D


Ich heiße Gusztáv Kugli.Ich bin fünfzehn Jahre alt.Wir sind vier zu Hause.Wir wohnen in Horgos.Mein Vater heißt András.Er ist bautechniker(építésztechnikust akartam írni,ha ez megfelel).Er ist zweiundfünfzig Jahre alt.Meine Mutter heißt Eleonóra.Sie nicht arbeiten(nem dolgozik,ezt szerintem nem jó).Sie ist achtundvierzig Jahre alt.Ich habe eine Schwester.Sie heißt Emanuella.Sie ist zweiundzwanzig Jahre alt.Sie spielt Gitarre.Sie lernt in Budapest.



Ich heiße Gusztáv.Ich bin fünfzehn Jahre alt.Zu Hause habe ich eine Katze.Es heißt Ezio.Sie ist ein Jahre alt.Ich spiele jeden Tag mit ihr.Er ist sehr faul,aber sie ist wirklich sehr süß.


2012. febr. 10. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Ehelyett:"Zu Hause habe ich eine Katze.", ezt írd Ich habe eine Katze, sie heißt...

Sie ist sehr faul, aber sie wirklich sehr süß ist.

2012. febr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatban jó a szórend az aber után: aber sie ist wirklich sehr süß. Viszont sie ist sehr faul, mert die Katze.

Nem dolgozik: sie arbeitet nicht.

2012. febr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A Bautechniker jó. Sie arbeitet nicht, sie ist Hausfrau/ momentan arbeitslos. Lánytesónál: Sie studiert in Budapest. (Gondolom, 22 évesen felsőfokú oktatásban vesz részt.) Cica. Sie ist ein Jahr alt. Sie ist sehr faul, aber echt niedlich. Ich mag sie sehr.
2012. febr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!Ment a zöld!
2012. febr. 10. 10:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Wir sind zu vier zu Hause. ( zu dritt <- hárman, zu viert <-négyen, zu fünft <- öten)

Sie arbeitet nicht. (ige E/3-ban)

Sie studiert in Budapest. (studieren, ha egyetemi tanulmányról van szó)

Sie ist ein Jahr alt. (a Jahre már többes szám, de itt csak 1 éves. Ha 2 éves lenne, akkor már Jahre lenne)

Lány vagy fiú macska? Először „sie”-t írsz rá, utána „er”-t. Ha lány, akkor: Sie ist sehr faul.


Ezek az én észrevételeim. De javítsatok ki, ha tévedek.

2012. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ja bocsi. Előző vagyok. Nem zu vier, hanem zu viert
2012. febr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kösz!
2012. febr. 11. 11:36
 8/9 anonim ***** válasza:
5/6-osnak (bocs az OFF-ért): Az eredeti verzió is jó, a zu viert azt jelenti, négyesben lakunk/élünk (utána wohnen/leben kívánkozik), a wir sind vier pedig négyen vagyunk. A létigével jobb a sima tőszámnév.
2012. febr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy igazad van. Én mondjuk ilyen szövegkörnyezetben mindkettő verzióval találkoztam, csak számomra így egyszerű tőszámnévvel elég bután hangzik. De kösz, hogy felhívtad rá a figyelmemet :)
2012. febr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!