4-4*1*(-17)


Nem tudom eldönteni... két eredmény is kijött nekem, az egyik a 81, a másik a -68... melyik a jó megoldás?:)


2012. febr. 14. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyik sem :D


-64 a megoldás.

2012. febr. 14. 19:31
 2/9 A kérdező kommentje:
jajj:D rossz példát írtam le...:D a 25-4*1*(-24)-et akartam:/ :D
2012. febr. 14. 19:47
 3/9 A kérdező kommentje:

szóval...:DD

25-4*1*(-14) !!:D

2012. febr. 14. 19:48
 4/9 anonim válasza:
A 81 a helyes válasz.
2012. febr. 14. 19:52
 5/9 anonim ***** válasza:
most -24 vagy -14 a vége, mert megint két különbözőt írtál...
2012. febr. 14. 21:24
 6/9 anonim válasza:
25-4*1*(-14)=25-(4*-14)=25-56=-31
2012. febr. 14. 21:26
 7/9 anonim ***** válasza:
ha 24 a vége, akkor -71, ha 14, a vége, akkor -31
2012. febr. 14. 21:30
 8/9 anonim válasza:

Ha negatív számot KIVONUNK, az összeadás!


Még egyszer: 81 a helyes.


Húsz éve ha ezt nem tudtad általános másodikban, úgy megbuktattak, hogy na...

2012. febr. 15. 00:30
 9/9 anonim válasza:

Na akkor kezdjük elölről.


A képlet a következő:


25-4*1*(-14)


A szorzás magasabb prioritású művelet, mint az összeadás/kivonás, tehát először elvégezzük a szorzást.


4*1*(-14) = 4*(-14) = -56


Mint látható, ez - nem tudom eléggé hangsúlyozni - NEGATÍV SZÁM.


25 - (-56) = 25 + 56 = 81



Megvagyunk, kérem szépen?

2012. febr. 15. 00:34