Valaki aki ért a matekhoz tudna segíteni?


1. feladat

tg(négyzeten)x-2tgx=0

2.feladat

4cos(négyzeten)x+17tgx=0


2012. ápr. 11. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:

tgx=y

y^2-2y=0

megoldóképlettel a két megoldás:

0 és 2


tgx=0 és tgx=2

x1=k*180

x2=63,43+k*180

2012. ápr. 11. 19:22
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen..:)

és ezt még esetleg?:)

4cos(négyzeten)x+17sinx=8

2012. ápr. 11. 19:29
 3/3 anonim ***** válasza:

4(cosx)^2+17sinx=8

Írjuk át a cos^2-et (cos^2=1-sin^2)

4-4(sinx)^2+17sinx=8

0=4sin(sinx)^2-17sinx+4

Innen már másodfokú egyenlet megoldóképletével.

2012. ápr. 11. 20:41