egy egyenlő szárú 3szög szárai 3,8cm hosszúak. a szárakon mérve mekkora távolságra kell az alappal párhuzamost huzni, hogy a keletkező 3szög és trapéz területének aránya 7:12 legyebn
2012. ápr. 15. 09:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Miután kettévágtad a háromszög területe 7/19-ed része lesz az egész háromszög területének.


És a kis háromszög hasonló lesz a nagyhoz.


Legyen a hasonlóság aránya x.


Az eredeti háromszög területe a*ma/2 volt


Az újé: (ax)*(ma*x)/2 Mert az alap és a magasság is x szeresére rövidült.


(ax)*(ma*x)/2=(a*ma/2)*7/19 Vagyis


x^2=7/19

x=gyök(7/19)


Ez a hasonlóság aránya, vagyis a szárakon mérve


3,8*gyök(7/19)=2,0365 távolságra kell behúzni a párhuzamost.

2012. ápr. 15. 11:25