Egyenlettel megoldandó szöveges feladat?


Üdv, egy matematikai feladatban kérném segítségetek/segítségüket.

A feladat:

Egy kétjegyű számban a számjegyek aránya 2:3. Ha a számjegyek felcserélésével kapott számból kivonjuk a számot, 18at kapunk. Mi ez a szám?

Egyenlettel, ha kérhetem.



2012. ápr. 24. 16:32
 1/1 BKRS ***** válasza:

Ha az elso szamjegy A, a masodik szamjegy B, akkor a szam igy is irhato: 10A+B

10A+B - (10B+A) = 18

9A-9B = 18

A-B = 2

Vagyis A>B tehat akkor A/B = 3/2

2A=3B

2(A-B) = B

4=B

A=6

Az eredeti szam 64,

nezzuk a szamjegyek aranya valoban 2:3,

A forditottja 46

64-46 = 18.

Jonak tunik.

2012. ápr. 24. 16:36