Brigi10 kérdése:

Emelt kémia segítség?

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretném kérni! Két dologban megakadtam. Az egyik a szóbeli tételek közül az 56-os kísérlet:

Két kémcső egyikében nátrium-acetát, a másikban tömény nátrium-fenoxid

(korábbi nevén nátrium-fenolát) tömény vizes oldata van. Mindkét kémcsőbe

szódavizet öntünk. Az első kémcsőben zavaros rendszer keletkezett, a második

kémcsőben nem tapasztalható változás. Azonosítsa a kémcsövek tartalmát, és

magyarázza meg a tapasztaltakat!


A másikat pedig az interneten találtam, állítólag egy szóbeli tételnek a C része volt és nem tudom megfejteni:

Két folyadékot reagáltatva, két szénatomos gáz halmazállapotú szénhidrogén, illetve oxigéntartalmú folyékony szerves vegyület keletkezik. Mi a két folyadék és mi a két termék?


Előre is köszönöm!



2012. jún. 10. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


A III. 6. pont (3 oldal) megadja a választ az első kérdésedre (az E válasz igaz).

2012. jún. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak tipp:


Etil-magnézium-bromid (Grignard-reagens). A másik meg valami szerves oxigéntartalmú vegyület (sav?).

2012. jún. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Na-fenolátos kémcsőben lesz zavaros az oldat. A szénsav erősebb sav, mint a fenol (pKs 6,35 a szénsav ill. 9,95 a fenol), ezért felszabadítja a vízben rosszul oldódó fenolt a Na-fenolátból (Na-fenoxid). Az ecetsav (pKs 4,8) erősebb sav a szénsavnál, ezért a szénsav és a Na-acetát nem lép reakcióba.
2012. jún. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!