Elmagyaráznátok egy matek feladatot? (lent)

ha egy szem búza tömege 5X10 a mínusz kettediken (csak a tíz van hatványozva) gram, akkor egy tonna búza hány szemet tartalmaz?

2012. júl. 19. 20:08
 1/4 reptoid ***** válasza:

Csinálj két oszlopot:

db-----tömeg

1------5*10-2 g

x------1 tonna


Amit tudnod kell, hogy 1 tonna = 1000 kg = 1000*1000 g (1*10^6 g)


Nézd meg, hogy az 1*10^6 hányszorosa az 5*10^-2-nek.

Látod, hogyha jobb oldalt felülről jobb oldalt alullá alakítunk valamit, akkor - hogy az egyenlőség fennmaradjon - bal oldalt is ugyanazt a műveletet kell elvégeznünk.


Ha megvan, hogy hányszor több az 1 tonna az 5*10^-2 g-nál, akkor ennyiszer több búzaszem kell, így ennyiszer 1 db búza kell majd.

2012. júl. 19. 20:16
 2/4 anonim ***** válasza:

Akár vehetnéd egy kémia feladatnak is.

1 tonna az 1.000.000 g.


1 szem búza tömege 5×10^-22 g

x szem búza tömege 1.000.000 g


x=1000000/(5×10^-22)

x=2×10^27

Ennyi szem búzát tartalmaz.

2012. júl. 19. 20:19
 3/4 anonim ***** válasza:

egy szem búza tömege: 5*0,01 = 0,05 gramm

egy tonna = 1 000 000 gramm

1000000/0,05 = 20 000 000

Tehát 20 millió szem búza lesz 1 tonna tömegű

2012. júl. 19. 22:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja igen. Elírtam, azt hittem a huszonkettediken:DDD
2012. júl. 19. 22:48