Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki tud segíteni pár...

Valaki tud segíteni pár kérdésben Hamlettal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1. Mely kultúrkörökből vagy történelmi időkből valók a drámában említett/ tényleges helyszínek és szereplők elnevezései? Mire hívja fel ez a figyelmet?


3. Miért sérültek Hamlet és Dánia érdekei Claudius hatalomra jutásával? Kik érzékelik a harmónia felbomlását, ill. kik nem?


4. Mi bizonyítja az udvar romlottságát? Mely metaforikus kifejezések erősítik ezt?


5. Az 1. felvonás 2. színében hogyan viselkedik és beszél Claudius és Hamlet?



6. Hamlet miért csak több jelenet után találkozik atyja szellemével?


8. Mi Hamlet és Claudius célja? Hogyan viszonyul egymáshoz a drámai tett szempontjából Hamlet származásából fakadó kötelessége és emberi-lelki alkata?



14. Hányféle módon kísérli meg a lelepleződését Claudius? Mi bennük a közös?



15. Hogyan és mennyiben késlelteti Hamlet leszámolását az „Egérfogó-jelenet” után a drámai cselekmény, ill. a jelleme?



16. Miért fontos a drámavilág szempontjából, hogy Horatio életben maradjon?



17. Várhatóan milyen uralkodó lesz az ifjú Fortinbras? Milyen rend következik be?



Bármelyik válasz nagyon sokat segíteni!


2012. aug. 16. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán először olvasd el a könyvet!
2012. aug. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen elolvastam és filmen is megnéztem. csak olyan hülye kérdések vannak.
2012. aug. 18. 18:58
 3/6 anonim ***** válasza:
A "hülye kérdések" azt vizsgálják, hogy milyen szinten áll a szövegértésed, illetve hogy milyen a kreatív intelligenciád.Feltéve, ha elolvastad a művet. Ha mégsem olvastad el, és úgy nem tudsz válaszolni, az a jobbik eset.
2012. aug. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
már megoldottam, a nagyon okosoknak meg mégegyszer mondom, hogy elolvastam, de pl az első kérdésre még most sem jöttem rá...
2012. aug. 19. 10:19
 5/6 anonim válasza:
Szia! Neked kész vannak a válaszok?
2012. nov. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. megvannak már a válszok? ha igen tudnál segíteni?
2014. aug. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!