Gaxal kérdése:

Ehhez a ketrechez hány m2 kerítés kell?


A-90cm

B-65cm

C60cm


2012. aug. 21. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Mik ezek az adatok? Talán ha leírnád a teljes feladatot, könnyebb lenne.
2012. aug. 21. 21:47
 2/4 anonim válasza:

szorozd össze a hármat!

gondolom ez egy téglalap alakú ketrec, aminek a térfogata= V= A*B*c

2012. aug. 27. 18:44
 3/4 anonim válasza:

Ja várjál először én se jól értettem, most rájöttem. Felejtsd el amit az előbb írtam! Képzelj el egy téglatest alakú ketrecet! Minden oldalnak külön ki kell számolni a területét és utána össze kell adni! Mivel a téglatestnek 6 oldala közül, 3 különbözök, 2-2 szemben lévő pedig megegyezik, ezért így kell kiszámolni:

(A*B)*2=11700

(A*C)*2=10800

(B*C)*2=7800

Ezeket mind össze kell adni, ami egyenlő: 11700+10800+7800= 30300 m2 ennyi m2 kerítés kell hozzá ha ez egy ketrec és akkor felül és alul is vannak oldalai ugyebár!

2012. aug. 28. 08:09
 4/4 A kérdező kommentje:
ok köszi
2012. aug. 28. 10:58