Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudna segíteni egy felnőtt,...

Vanessza24 kérdése:

Tudna segíteni egy felnőtt, aki elolvasta a Kőszívű ember fiai c. könyvet?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, sürgős! Mielőtt valaki elkezdené a vitatkozást, hangsúlyozzuk: ELOLVASTUK A KÖNYVET. Kitűnő tanulók vagyunk, de nem tudunk válaszolni a kérdésekre. Így egy felnőtt segítségét szeretnénk kérni, aki elolvasta a könyvet. Előre is köszönjük!

1. Milyen különös, nem mindennapi esemény történik a végrendelet elhangzása után nemsokkal?

2. Milyen meseszerűség van abban, hogy Marie hazahívja a végrendelet elhangzása után 3 fiát?

3. Mi az a burána?

4. Mi az amerikai párbaj? Ki az a két testvér, aki ezt megvívta? Ki győzött?

5. Plankenhorst Alfréd jelentős pénzösszeget hagyott unokahúgaira, ám különös feltétellel. Mekkora volt ez az összeg, s mi volt a nagybácsi feltétele?

6. Miért lesz sok szenvedés okozója a fenti végrendelet?

Ha csak egy kérdésre tudod a választ, azzal már rengeteget segítettél! Kérlek, segítsetek!


2012. aug. 22. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, ezek nem olyan dolgok, amikre mindenki tudja rögtön a választ, és plána nem kell ehhez felnőtt.

Ha tényleg elolvastad a könyvet, akkor nagyjából be tudod lőni hogy melyik esemény mikor történt, onnantól pedig 2-3 perc visszakeresni a könyvben. Miért olyan nehéz ez?!

2012. aug. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Segítek, mert annak idején nekem is nehezen ment ennek a történetnek a feldolgozása.

Bár nekünk internet segítségünk nem volt, magunknak kellett megoldani. De változik a világ...

Főképpen pedig azért segítek, mert már régen láttam ezen az oldalon ilyen szépen megfogalmazott, helyesen írt kérdést.

Úgy fogok neked segíteni, hogy rávezetlek arra, melyik kérdésre hol találod meg a választ.


1. Amikor a végrendeletet Baradlayné feljegyezte, megesküdött, hogy pontosan az ellenkezőjét fogja véghezvinni:

[link]

I. rész: Hatvan perc


Az utolsó néhány bekezdésben olvashatsz róla, amikor a feleség esküt tett az Úristen előtt, hogy a végrendelet ellenkezőjét fogja teljesíteni.


A másodikra nem tudom a választ, utána kellene olvasnom. De megyek dolgozni du., ezért ezt most kihagyom.

Talán valaki majd segít, aki jobban tudja.


3. A burána akkor kapta el az ifjakat, amikor Ödön és Leonin Magyarországra utaztak.

Szélvihar, amely homok és por helyett havat hord magával.


A két jóbarát címszó alatt olvashatsz róla:


"Észak felől nagy gyorsasággal emelkedett valami sötét ködforma; eleinte kétes lila színű, azután mindig jobban barnába, sötétkékbe átváltozó, szélein rongyolt, mélyében tömör, alaktalan - és ez a rém egyre emelkedik a nap elé a sík rónán, a távolhoz mérve ijesztő sebessége kivehető, amint közelít s amint a napot elborítja; az egész táj egyszerre hamvasszürke lesz.

Leonin kitekint az ernyő alul, s halkan dörmögé társának:


- No, bajtárs, most megkaptuk a buránát - Mi az a burána?


- Majd mindjárt megtudod.

A burána meg szokta azt mondani maga, hogy ő kicsoda.

Az egész ég egyetlen felhővé alakult, mely jött sebesen gomolyogva, alatta sötétkéknek látszott már az egész róna, s e fekete ég, e sötétkék föld között jött táncolva, keringve egy rettenetes, fehér kísértet, a hótölcsér, a jégmezők tüneménye, melynek talapja lenn a földön, feje fenn a felhők között! Az északi "szélmenyasszony", ki homok helyett hóbul emel oszlopot ég és föld között, s ez őrült keringő oszlop ádáz rohammal nyargal végig a síkon, lerombolva, összetépve, zúzva mindent, mit útjában talál: erdőt, házat, embert, vadállatot.

Ez a burána."


Az utolsó két kérdésre a választ

A szenvedések kulcsa c. fejezetben olvashatod.


Ott részletesen leírja, miért nem akarták Edit kisasszonyt férjhez adni, miért dugták el egy zárdában.


2 kérdésed maradt, a 3. és a 4. ezekre most nincs időm válaszolni. De este visszatérek erre a kérdésre.

Talán addigra valaki megválaszolja.

Üdv.

2012. aug. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönjük! Látom, van még olyan ember, aki megért minket. Nagyon köszönjük még egyszer! :)
2012. aug. 22. 19:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Találtam egy oldalt, ahol a kérdésedre válaszokat kapsz.

Nem tudom, hogy a link, amelyet küldtem, működik-e, de próbáld ki ezt:


[link]


Az oldal alján találsz egy olyan címet, hogy:

További tartalmak


Alatta a címek linkek, kattints rá!

A történelmi háttérről a Mű jelentősége cím alatt olvashatsz.

Üdv. Ági

2012. aug. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget, Ági! Rajtam kívül sok más diáktársamnak is segítettél, és nagyon nagy hasznát vettük. Nagyon köszönjük segítségedet mindannyian! (:
2012. aug. 25. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen segítettem. Örülök, hogy hasznát tudjátok venni annak, amit eddig küldtem.

Üdv.

2012. aug. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!