Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Házifeladatnak kaptam, hogy...

Házifeladatnak kaptam, hogy írnom kell egy novellát, semmi sincs meghatározva, de mivel még sohasem írtam novellát fogalmam sincs, hogy egyáltalán hogyan kell hozzá kezdeni, még témát sem tudok választani. Tehát hogyan kell?

Figyelt kérdés
Kérném a segítségét mindenkinek akinek módjában áll válaszolni!
2012. szept. 17. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Házi feladatnak elég, ha egy történet leírsz. Külön szabály nincs. Találd ki miről akarsz írni, ha valami saját élmény az alapja, akkor könnyebb összehozni. Mondjuk egy nyaraláson történt vicces élmény jó alap lehet.

Vagy elhelyezheted a távoli jövőbe, múltba, és elképzelheted hogy élnek az emberek.


Kezdheted egyből a közepébe csapva, a végén meg sokszor valami csattanó szokott lenni.


Ha mondjuk a jövőbe teszed, akkor lehet az a csattanó, hogy csak a végén derül ki, hogy nem is a földön vagyunk. Vagy valami ilyesmi.

A nyaralásos témánál maradva a lezárásnak nem is kell csavarosnak lennie, lehet valami humoros is.


Szóval a novellához csak egy ötlet kell, amiből valami érdekeset ki lehet hozni. Abból 1 oldal simán összejön. Ha jó vagy, akkor húzhatod 5-10-20 oldalra is, de házinak elég egy is szerintem.

Az ötlet mellé meg lehet azon gondolkodni, hogy lehetne kicsit megcsavarni a végét.

2012. szept. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó ötleteket, sikerült is írnom egy - véleményem szerint - jó novellát.
2012. szept. 21. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!