Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Következtetés: 1. Az ABC...

Következtetés: 1. Az ABC háromszög-ben levő GBC háromszög területe és az eredeti ABC háromszögének területe közti arány (TerületGBC/TerületABC =? ) 2. Terület GMA háromszög/Terület ABC háromszög =?

Figyelt kérdés

Mértan feladat megoldásában akadtam el, kérlek segítsetek! A feladat feltevése, vagyis a megadott adatok a következők: - az egyes feladatban: megvan adva egy ABC általános háromszög, melynek ezenkívül a G pontját veszi, azaz a súlypontot. Ennek függvényében kikell számítani az arányt a következtetésben levő első szempont alapján.

- a második feladatban megvan adva ABC általános háromszög , melyben csakugyan G-vel van jelölve a súlypont. Ezenkívül megvannak adva a M és N felezőpontok, úgy, hogy M Eleme GA és N Eleme GB.


Előre is köszönöm! Amennyiben lehetséges nem csak az arányra lennék kíváncsi, hanem magára a feladatmegoldás menetére/algoritmusára is. További szép estét!



2012. szept. 25. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Százszor könnyebb megoldani, mint begépelni:

[link]

2012. szept. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Második feladatban GMA háromszög nincs!

GMN háromszög és az eredeti hányadosa a kérdés?

2012. szept. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A második feladat - a módosított kérdéssel:

[link]

2012. szept. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bár megelőztek, itt az én változatom.


Egy jó rajz sok mindent megold. :-)


De előbb egy egy hiba: a 2. feladatban a GMA szerintem GMN akart lenni, mivel a G, M és A pontok egy egyenesen vannak.


Az első feladatnál csak annyit kell tudni, hogy a súlypont harmadolja a súlyvonalat úgy, hogy a nagyobbik rész a csúcs, a kisebbik az oldal felé esik. A többi a hasonló háromszögekből adódik.


A sok szöveg helyett itt egy rajz


[link]


DeeDee

*************

2012. szept. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs! Valóban általános háromszögről szól a kérdés én pedig szabályosat rajzoltam. Párhuzamos szelők tétele miatt, amit leírtam igaz marad, de a DeeDee ábráját érdemesebb nézni.
2012. szept. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, valóban GMN-ről volt szó! :) Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek, megértettem! :) További szép estét! :) Üdvözlettel, Zozo! :)
2012. szept. 25. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!