Mátrix inverzes feladat megoldása/leolvasása? (A megoldás képen mellékelve, csak annak az eredménynek a leolvasása érdekel)!

Figyelt kérdés

Az A mátrix inverzének a leolvasása egyértelmű, hiszen a Gauss Jordan módszerrel e1 és a3 kicserélhető, onnan pedig könnyű az e1, e2, e3 oszlopokhoz tartozó a1,a2,a3 koordinátákat sorban leolvasni. viszont a B mátrixnál [a1*,a2*,e1*] már teljesen gondban vagyok. Itt nem tudom, hogy hogyan, milyen sorrendben kell leolvasni a B inverzét, hiszen nem egy sorba/oszlopba kerülnek az azonos betűk (vektorok? szakszerűbben nem tudom leírni, sajnos az operációkutatás tantárgy oktatása valami szörnyű és érthetetlen).


Itt lenne az említett feladat, hozzá pedig alatta a megoldás: [link]


Kérem, segítsetek! Próbálkozom példatárral, tankönyvvel, de egyszerűen nem megy. Nem gondolom magamat olyan ostobának, hiszen sikeresen teljesítettem a gazdaságmatematika I./II. tárgyakat is, nagyon könnyedén. De ha pótóraként, beleszarva adja le az anyagot a tanár a ZH előtt, akkor hiába teszi magát oda az ember, magától egy ilyen tárgyat nem tud feldolgozni!


Előre is köszönöm!



2012. okt. 17. 22:37
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!