Valaki jó matekos? Bővebben lent


oldjuk meg az egyenletet az egész számok halmazán !ellenőrizzünk!


3x+10-x =x-2

-

2

(az a 3x+10 után - x ketted akart lenni .)köszönöm nagyon fontos lenne..


2012. okt. 22. 12:20
 1/4 A kérdező kommentje:
( remélem azért megértettétek) de leírom mégegyszer:3x+10-x ketted=x-2
2012. okt. 22. 12:21
 2/4 anonim ***** válasza:

vagyis


3x + 10 - (x/2) = x - 2 /*2 (vagyis beszorzok kettővel)


6x + 20 - x = 2x - 4 /-2x /-20


3x = -24 /:3


x = -8


ell.: 3*(-8) + 10 - (-8/2) = -8 - 2


-24 + 10 + 4 = -10


-10 = -10 ,igaz

2012. okt. 22. 12:55
 3/4 A kérdező kommentje:
koszi.(: de az x ketted nincs zarojelbe..:o
2012. okt. 22. 22:48
 4/4 anonim ***** válasza:
azért írtam zárójelbe mert azt hittem csak az x-et osztod kettővel... az egész alá kellett volna pervonal? a "3x+10-x"-et osztod kettővel nem csak az x-et? az x ketted alapján hittem azt hogy csak a az x-et...
2012. okt. 24. 22:11