Matek 11. osztály logaritmus?


Matek feladatban szeretnék segítséget kérni:

A feladat: Számológép használata nélkül számítsd ki és rendezd növekv sorrendbe a következ

kifejezések értékét!


[link]


2012. nov. 25. 11:11
 1/2 anonim ***** válasza:

1.) log_5 (0,008) = log_5 (2^3*10^-3) = log_5 (2^3*2^-3*5^-3) = log_5 (5^-3) = -3



3.) -(0,04)^(-1/2) = -(4/100)^(-1/2) = -(100/4)^(1/2) = -(25)^(1/2) = -(sqrt(25)) = -5


(sqrt: négyzetgyökvonás)

2012. nov. 25. 19:33
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2012. nov. 27. 06:16