Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A német házimban szeretnék...

A német házimban szeretnék segítséget kérni Nem lusta vagyok hanem sajnos nem tudom megcsinálni, valaki fordítana nekem?

Figyelt kérdés

8-10 mondatos rövid levélről lenne szó. Nem lustaságom miatt nem vagyok képes lefordítani 10mondatot, hanem mert nem vagyok otthon németben. Szóval a szöveg:

Az elmúlt 2 hetet síeléssel töltöttem Olaszországban Bormio városában. 10órás busz út után értünk oda. Egy 10 fős baráti társasággal mentem. 2 hónappal előre lefoglaltuk ezért nagyon olcsó volt ahhoz képest, hogy a szálláson még medence is volt bent. Az időjárás kedvező volt és a pályák is jók voltak. Óriási élmény volt most voltam először, de biztos megyek még. Sífelvonóval(Sessellift) tudtunk felmenni a pályákhoz.

Köszönöm előre a segítséget a fordításhoz. :)



2012. nov. 28. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Az elmúlt 2 hetet síeléssel töltöttem Olaszországban Bormio városában.

1. Die vergangene zwei Wochen habe ich mit Skifahren in Italien bei Bormio verbracht.

2. 10órás busz út után értünk oda.

2. Wir sind nach einer 10 stündiger Reise dort angekommen.

3. Egy 10 fős baráti társasággal mentem.

3. Ich bin mit einem 10 köpfigen Freundenkreis hingefahren.

4. 2 hónappal előre lefoglaltuk ezért nagyon olcsó volt ahhoz képest, hogy a szálláson még medence is volt bent.

4. Wir haben 2 Monate vorher reserviert, deshalb war sie sehr billig, obwohl im Hotel noch ein Wasserbecken zur Verfügung stand.

5. Az időjárás kedvező volt és a pályák is jók voltak.

5. Das Wetter war vorteilhaft und die Skipisten waren auch gut prepariert.

6. Óriási élmény volt most voltam először, de biztos megyek még.

6. Es war ein Riesenerlebnis, ich war das erste Mal dort, aber ich bin mir sicher, ich werde noch hinfahren.

7. Sífelvonóval(Sessellift) tudtunk felmenni a pályákhoz.

7. Wir konnten mit dem Sessellift zur Piste hochfahren.

2012. nov. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom
2012. nov. 28. 17:31
 3/6 anonim ***** válasza:
A 2.-ik mondatnál lemaradt a Bus...:)=Busreise
2012. nov. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szívesen!...:)
2012. nov. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A 7.-iknél többes számban a Piste...=zu den Pisten.
2012. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

- Die vergangenen zwei Wochen habe ich in Italien bei Bormio mit Skifahren verbracht-


- Wir sind dort nach einer 10 stündigen Reise angekommen


- Ich bin mit einem zehnköpfigen Freundenkreis dort hingefahren

- Wir haben 2 Monate im voraus reserviert, deshalb war es sehr billig, obwohl es im Hotel sogar ein Wasserbecken gab -


- Das Wetter war vorteilhaft und die Skipisten waren auch gut prepariert


- Es war ein Riesen Erlebnis, ich war das erste Mal dort, aber ich bin mir sicher, ich werde dort noch hinfahren


- Wir konnten mit dem Sessellift zur Piste hochfahren

2016. okt. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!