(2 a negyediken + 2 a negyediken ) és az egész a negyediken= 2=25 miért enyi az eredmény? Valaki kéren segítse

2013. jan. 1. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Leírnád kérlek érthetően a feladatot?

Mert ebből nem lehet kibogozni, hogy mi a feladat...

2013. jan. 1. 18:52
 2/4 PósánéAnita ***** válasza:

nem egészen értem mi a kérdés, de

a zárójelbem lévőket vonjuk össze: 2 db 2^4=2*2 ^4=2^5

ezt kell a 4.-en venni: 2^20

2013. jan. 1. 19:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Szívesen segítenék, de nem értem, mi a feladat. Mi az az =2=5??

A 2 nem egyenlő 5-tel, így eleve hülyeség a feladat.

Szerintem elírtál valamit...

Kérlek rd le pontosan és érthetően, hogy mi a feladat.!

2013. jan. 1. 19:10
 4/4 liliann13 ***** válasza:

pontosan, ahogy a 2. Válaszoló mondja:

(2 a negyediken + 2 a negyediken) a negyediken = (2*2 a negyediken) a negyediken = 2 az ötödiken a negyediken = 2 az 5*4-diken = 2 a huszadikon

bocsi, de mobilról nem tudok hatványt írni.

2013. jan. 2. 23:32