Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy vegyem rá magam, hogy...

Hogy vegyem rá magam, hogy tanuljak?

Figyelt kérdés
1. osztályos gimnazista srác vagyok, általánosba nem volt gond a tanulás, alig kaptunk tanulni valót, és az is könnyű volt. Most egy kicsit más a helyzet, oldalakat veszünk biológiából, magyarból, satöbbi. Legnagyobb gond az olyan tantárgyakkal van, amelyek nem érdekelnek, például a biológia. Eléggé rosszul áll a szénám bioszból, de hiába tanulok. Múltkor 2 órát tanultam, mégsem volt elég semmire. És most is jó sok van belőle, de már semmi kedvem és erőm megint hozzáfogni, hogy aztán megint karót kapjak belőle.. mit tehetnék???
2013. jan. 5. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
gondolj arra, hogy az egyetemen úgyis nehezebb lesz.
2013. jan. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a keddi vizsgámra 2 spirálfüzetnyi matematikai tételt meg definíciót kell megtanulnom. Nehogy már egy pár oldal gondot okozzon...
2013. jan. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
En az egyetemen nem orakat, hanem napokat/heteket tanulok folyamatosan. Napi 8-10 orat, hetekig folyamatosan. De megeri, jo nagy osztondijjat kapok ;) Neked is csak hasznod lehet belole, hidd el nekem
2013. jan. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát megpróbálok rendesen tanulni, de nagyon nehéz...
2013. jan. 5. 22:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Gondold azt, hogy ha ezt most nem tanulod meg rendesen, rossz jegyet kapsz, rossz lesz a bizonyítványod, később ezt megszokod és nem tanulsz rendesen, rossz lesz az érettségid, a tanulmányi átlagod, nem vesznek fel egyetemre ha oda szeretnél menni, sz@r a felsőoktatás rendszere, csak fizetős helyre mehetsz, ha nincs pénzed sehova.
2013. jan. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2 óra tanulás az semmi ha nem megy a tantárgy.

Tanulj mert az első évek mindenhol a szelektálás éve középiskolába és egyetemen is.

2013. jan. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy bölcs ismerősöm egy hasonló kérdésre azt a választ adta, hogy menj wc-t pucolni, attól majd megjön a kedved a tanuláshoz (ugyanis feltehetően nem szeretnéd takarítóként végezni).
2013. jan. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Undorító olyat tanulni amit az ember nem szeret vagy nem érdekli (bár ezen mindenkinek túl kell esnie), vegyél erőt magadon és arra gondolj minél előbb, annál jobb.
2013. jan. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!