Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Általános iskolás 7. osztályos...

Általános iskolás 7. osztályos tanulókat viszek 2 hét múlva versmondó versenyre. Vicces, tréfás verset kell mondani. Tudnátok ajánlani ilyen típusú verseket?

Figyelt kérdés
2013. febr. 12. 20:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Még az lenne a kérdésem, hogy Petőfi: A magyar nemzet című verse jó lenne? Március 15-i műsoron szeretett diákom gyönyörűen elmondta. Úgy gondoltam, vinném őt versenyre ezzel a verssel.

2013. márc. 17. 18:06
 12/15 anonim ***** válasza:

Tudod, én természetesen csak azt mondhatom el, amit én gondolok.

De ha azzal a vicces verssel sikerült megnyerni a versenyt, akkor én a helyedben nem változtatnám meg a verset.


Lehet, hogy szerinted gyönyörűen mondta el, ez biztos így is van.

De ha jön valaki, aki mondjuk egy humoros verset nagy átéléssel, mosolyogva, vidáman mond el, akkor nem biztos, hogy egy ilyen komor hangulatú, lehangoló vers nyerné meg a zsűri tetszését.


Szerintem sokat számít egy vers, vagy egy mese elmondásánál a hangsúly mellett az arcjáték is.

Egy vidám hangulatú verset sokkal nagyobb átéléssel, arcjátékkal lehet előadni. De hát ezeket te is tudod, hiszen tanár vagy.


Elnézést, hogy én itt ismeretlenül "osztom az észt, mai szóhasználattal", de amikor lányom a városi mesemondó versenyen


Lázár Ervin: Virágszemű c. meséjét adta elő, én is ott lehettem, és figyeltem a többi versenyzőt.

Amikor ő következett, mosolyogva, vidáman, csillogó szemekkel adta elő a mesét.

Meg is nyerte.


Természetesen ez a te döntésed kell, hogy legyen.

2013. márc. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Ha szerinted jól elszavalta a komolyabb verset, vidd bátran!Az én fiam nyert versenyt a Petőfi verssel, a lányom ugyanazon a versenyen, csak más korosztályban egy komoly, majdem komor verssel lett első. Vicces vers is van olyan, amit nem lehet olyan jól előadni, és komolyban is van, amit úgy el tud szavalni egy tehetséges gyerek, hogy a székbe ragad a zsűri.A gyerekeim rendszeresen járnak versmondó versenyekre, sokszor nyernek. Az én tapasztalatom az, hogy a gyerektől, és nem a verstől függ az eredmény.Ha neked annyira tetszett, hidd el, hogy jó a diákod, és a vers is. Mindig az első benyomás a legjobb (legalábbis az én gyerekeimnél).Láttam már könnyező zsűritagot, akit tízéves szavalózseni ríkatott meg.Sok szerencsét, írj az eredményeitekről!!!
2013. márc. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Megint én vagyok (az előző). Elfelejtettem, hogy vidd nyugodtan a Petőfit is!Nem gond, ha ugyanazt viszed másik versenyre is. Egyébként én még nem hallottam más versenyen, csak a fiamtól, kicsi az esély, hogy más is mondja.
2013. márc. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket. Két különböző gyerekről van szó, aki A magyar nemzet c. verset szavalta és az Ide kislány-t mondta, két különböző gyerkőc. :)

Valószínű, hogy egy vidám hangulatú verset viszünk szavalóra, még néztem József Attila: Az a szép régi asszony című versét. Ehhez mit szóltok?

2013. ápr. 4. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!