Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy tanulhatnám meg holnapra...

Hogy tanulhatnám meg holnapra ezt mind?

Figyelt kérdés
Holnap Ady Endre témazárót írok.10 verses kötete címeit, 17 vers címet,3 verselemzést és az életét tíz pontba szedve kell leírni. Hogy tanuljam meg? Magoljak? Vagy kössem valamihez?HELP!!!
2009. okt. 21. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt ma tudtad meg,hogy holnap írtok?VAgy miért nem tanultál előre?Egyébként eddig nem tanultál?Mert ha tanultál (volna) eddig rendesen most nem lenne nehéz.

Mindenki máshogy tud legkönnyebben megtanulni.Én pld.: úgy ,hogy ha hangosan mondom és íírom egy papírra.

14,5/L

2009. okt. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát...bár nemhiszem hogy sok hasznád veszed annak amit írok, de mikor nekem kellett Németország összes városát megtanulni, akkor a kedvenc dalomat szedtem elő, és felülről lefelé énekeltem a városokat. Ennek kb.12 éve, és a mai napig tudom az összeset annyira belém rögzült az a kis dal. Szóval én ebben az esetben is ezt alkalmaznám. Hát nálad nem tudom melyik módszer megy leginkább. Hogy marad meg benned több minden? Magolással vagy máshoz kötéssel? Utóbbi lenne a legcélszerűbb.
2009. okt. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen,ma derült ki hogy ezeket kell megtanulni...ez a dalos módszer lehet h beválik úgy megpróbálom.kösziii
2009. okt. 21. 18:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azt csinálnám hogy először a 3 verselemzést és az életét megtanulnám. De semmiképpen sem magolással! És aztán a címeket vagy kipuskáznám vagy bemagolnám. Én legalábbis... Sok szerencsét hozzá!
2009. okt. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de kétlem, hogy ezt mind ma adták volna fel holnapra... ilyen nincs a világon!


amúgy a dalos módszer nagyon jó.

az életét bemagolhatod, a verselemzéseket úgy tanuld, hogy közben nézed a verset és aláhúzod benne a lényeget, szöveggyűjteményt úgy is lehet használni, a verscímeket pedig úgy, hogy átolvasod gyorsan a verseket és próbálsz emlékezni a tartalmára hátha megfog és akk tudod kötni a címet, a verses kötet címét pedeig énekelheted.

vagy leírod egymás után a címeket egymás alá, pl olyan sorrendben, hogy a kezdőbetűk kiadjanak értelmes szavakat, így be fog ugrani:)


remélem meg tudod tanulni és tudtunk segíteni.


ha pedig TÉNYLEG ma adta fel holnapra(amit akkor is erősen kétlek:P) akkor reklamáljatok hogy ilyen NINCS.


sok-sok sikert:)

2009. okt. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!