Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent számodra a zene és...

Mit jelent számodra a zene és mi a művészet szerinted?

Figyelt kérdés

Nagyon fontosak a válaszok!

Kérlek lehetőleg minél értelmesebben és hosszabban válaszoljatok.

Köszönöm.

15/L


2013. szept. 15. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Esztétikai élményt nyújt

vagy tudok vele "azonosulni"

2013. szept. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na de milyen zene?

Mert nem mindenki ugyanazt a fajta muzsikát kedveli-

Van aki a magyar nótát kedveli, más az operát stb.

2013. szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Számomra a zene feltöltődést jelent. Ha én zenélek, akkor egyfajta örömteli tudatállapot, mint egy "legális drog". Ha én hallgatom, akkor erősíti a meglévő hangulatomat pl. szerelem, szomorúság, vidámság. Nekem a munkám komolyzenész, hallgatni meg vegyesen szoktam komoly- és könnyűzenét.


A művészet kifejezi az ember lelki történéseit, nincs benne olyanfajta értékrend, mint pl. egy vallásban, a művészek maguk is esendő emberek, tele hibával, mégis szerethetőek és értjük a mondandójukat (jobb esetben). A szubjektivitás miatt azonban erről óriási viták vannak pl. a fehér alapon fehér négyzet típusú festmények esetében.


Remélem, tudtam segíteni! :)

2013. okt. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!