A feladat:Határozza meg a következő függvények derivált-függvényét, innen pedig a meredekségét az adott pontban:

F(x)=7 x=4


Megoldás:

F(x)=7=7x^0

dF(x)/dx= 7×0×x^-1=0


2013. szept. 16. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Konstans függvény deriváltja mindig 0.


Egy függvény derivált függvényének x pontban vett értéke pont az eredeti függvény (x,f(x)) pontjához húzott érintő meredeksége, amit a függvény x pontban vett meredekségének is neveznek.


Tehát a derivált függvény df(x)/dx=0, tehát f'(4)=0.


A megoldókulcs azt használja ki, hogy x^0=1, tehát 7=7*x^0, és mivel ismert, hogy d(x^n)/dx=n*x^(n-1), ezért e képlet alapján a f(x)=7x^0 is lederiválható, mint df(7*x^0)/dx= 7*0×x^-1=0. De szerintem teljesen felesleges így túlspilázni...

2013. szept. 16. 20:14
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. szept. 17. 10:28