Hogyan tanulhatnék jobban?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok most járok 10. osztályban. Az általános iskolában 4-es tanuló voltam, mert a matek és a nyelv nem igazán ment. A 9.et valahogy átvészeltem, Gimnáziumba járok. Jelenleg bukok fizikából és nyelvekből. Sokat tanulok! Amennyit csak tudok! Addig amíg csak az agyam bírja. Mert van egy pont amikor már képtelen vagyok odafigyelni, ez 3 óra elteltével szokott lenni. Szüleim fenyegetnek mindennel, elvagyok hordva minden meggyagyú senkinek. Igyekszem, sosem tanultam még ennyit mint most,az eredmény mégis...szörnyű. Kerestem saját magam korrepetálást.. nem a szüleim, én! Én járok el, nem is tudták eddig. De sajnos ez sem hoz túl jó eredményt. Beleőrülök. Mindig csak a lecseszést kapom akárhogy igyekszek, ennél jobban nem tudok tanulni.. Pedig ha meg fogok bukni akkor ki leszek dobva a háztól.

Hogy tudnék eredményesebben tanulni? Nagyon félek, minden nap..



2013. okt. 24. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom,hogy ilyen degenerált-önző szüleid vannak.

Nekik kellene segíteni,hogy bíztatnak,főleg ha látják mennyi energiát fektetsz bele,és még sem megy,azt javaslom keressetek fel egymagántanárt,tudom nem olcsó....de ha csak havonta 3-4 alkalommal mennél,az is biztosan segítene,vagy kérdezz órán többet,hogy szeretnéd ha elmagyarázná a tanár,esetleg óracsengőkor,mielőtt kimegy..hidd el,általában nem tartózkodnak ettől el.És biztos elmagyarázzák ;)

2013. okt. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindig szólok a tanárnak hogy nem értem, hiába magyarázza el megint.. értem aztán a dolgozatban nem megy. Általában bent vagyok a szobámba és nem látják mit csinálok, ezért mindig azzal jönnek hogy még sosem láttak tanulni... Nem sokszor nyitják rám az ajtót az biztos.
2013. okt. 24. 17:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kell erőltetni a gimnáziumot. Ha nem megy, akkor nem megy. Szakmát tanulni egyáltalán nem szégyen.
2013. okt. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pedig a félelem miatt aztán végképp nem lehet jobban teljesíteni- épp ellenkezőleg
2013. okt. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Állandóan a vita megy itthon. Nem nagyon merek kimenni a szobámból mert csak szidást kapok.
2013. okt. 25. 16:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Keress meg egy iskolapszichológust vagy egy kortárs segítőt. De szerintem a megoldás az, ha abbahagyod a gimnáziumot, és elmész egy szakiskolába. Többre mész vele, mint egy rossz érettségivel.
2013. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!