Valaki segítene nekem a fogalmazásomban? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Irodalomból azt kaptuk házinak, hogy elemezzük Móricz Zsigmond: Hét krajcár c. novelláját. Eddig 1,5 oldalt írtam és beszeretném fejezni, de elakadtam. Esetleg valaki tudna nekem segíteni? Az írói szándékról kéne egy-két gondolat meg esetleg arról, hogy miért népnyelven beszélteti a szereplőket vagy, hogy miért mutatta be ezt a történetet ilyen részletesen. A véleménnyel nincs gond azt már leírtam egy másik lapra csak úgy gondoltam, hogy kéne még elé valami. Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. nov. 3. 12:20
 1/3 anonim válasza:
100%
Írói szándék a paraszti réteg, a szegénység bemutatása, ide írhatod, hogy a paraszti réteget negatívabban ábrázolja, mint Mikszáth. A népnyelvre a válasz egyszerű, mert a helyszín, a szereplők a paraszti rétegből származnak. A történet részletességéről meg mondjuk azt írhatnád, hogy az író célja a történettel a szegénység és a szegénység átvészelésének bemutatása, vagy valami hasonló... Ne haragudj, így este csak ennyi ötlött eszembe.
2013. nov. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2013. nov. 26. 20:31
 3/3 Simi Gabi válasza:
Kérlek elküldenéd nekem azt a fogalmazást? Előre is köszönöm.
2015. dec. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!