Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » NÉMET! Milyen hibákat véthette...

NÉMET! Milyen hibákat véthettem a fogalmazásomban? Minden komment zöld mancs!

Figyelt kérdés

Liebe Francesca,


ich bin wirklich glücklich, denn wir können uns nach zwei Wochen treffen. Leider war ich beschäftigt, denn Vincenzo Moretti, der neuer Direktor in Europa ist, hat letzte Woche in Ungarn drei Tagen verbracht. Wir haben im Büro zusammen viel arbeiten. Vincenzo ist neu bei dem Betrieb und ich musste ihm alles zeigen und erklären, was mache ich jeden Tag.


Vincenzo ist ein hoch, intelligent und jung Mann. Er ist nur vierzig Jahre alt, aber er hat schon eine große Position bei dem Betrieb. Er arbeitet weder in unserer Stadt noch Budapest, denn er muss in Lugano in der Schweiz bleiben. Dort ist unser Finanzcenter des Betriebs.


Ich arbeite immer genau und sorgfältig und ich bin bereit immer neue Gedanken zu verarbeiten. Vincenzo ist auch aufgeschlossen, belastbar und lernbereit. Ich hoffe, dass wir leicht zusammen arbeiten können.


Ich arbeite gern, aber ich muss viel Zeit im Büro stehen. Ich arbeite mindestens zehn-zwölf Stunden jeden Tag. Nach der Arbeite schwimme ich auch in dem Schwimmbad, das im Centrum der Stadt ist, mit mein Freund zwei Kilometer. Es ist früh, wenn ich den Tag starte und es ist spät, wenn ich zu Hause gehe.


Lernen und sprechen Deutsch ist mein Hobby, und ich hoffe, dass mein Deutch besser und besser wird.


Viele Grüße,


Matteo


2013. ápr. 17. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

...können uns in zwei Wochen...(vagy azt akartad írni, hogy két hét után? Ha igen, akkor jó, viszont úgy még egy wieder-t beletennék, mert annyira az nem hosszú időtartam.)


Wir haben im Büro zusammen viel gearbeitet. (múlt idő lemaradt)


in dem/im Betrieb (lehet, hogy jó a bei is, nem vagyok benne biztos)


(bei dem=beim, nem hiba, csak meglehet csinálni ezt is)


...,was ich jeden Tag mache. (was, mint kötőszó után KATI szórend)


(Ezenkívül szerintem jobb lenne így: ich musste ihm zeigen und erklären, was alles ich jeden Tag mache. (meg kellett neki mutatnom, és el kellett magyaráznom, mi mindent csinálok minden nap) Bár végiggondolva megértettem a másikat is, jó az is.:) (mindent, amit minden nap csinálok))


...ein hoher, intelligenter, und junger Mann. (melléknévragozás)


(...hohe Position)


(in/bei dem Betrieb megint)


"unser Finanzcenter des Betriebs"-> itt valami hiba lesz. Biztos, hogy a mi Finanzcenterünk, ami a az üzemé? Kicsit furcsa ez így. A Finanzcenter két birtokos szerkezet birtoka. A miénk is és a Betriebé is. Inkább das Finanzcenter unseres Betriebs vagy das Finanzcenter des Betriebs (úgyis tudja mindenki, miről beszélsz).


...ich bin bereit, immer neue...(vessző)


(és gondolatokat dolgozol fel/át?)


(im Büro sein)


(pro Tag)


Nach der Arbeit...


...den Tag beginne (starten: I.h. [pl.járművet/versenyt] (el)indít; II.i./h. (el)indul)


...nach Hause gehe/zu Hause ankomme (gehen->wohin?, an|kommen(megérkezni)->wo?, tehát mész vhova, és megérkezel vhol)


Deutsch lernen undd sprechen ist mein Hobby...


...immmer besser wird.


Viele Grüße (-vessző)

Matteo


Még egy kérdés: Ez milyen levél? Ha igazi és tényleg te vagy Matteo, akkor jó lesz, de ha valamilyen vizsgára, akkor talán az átkötéseken lehet egy kicsit csiszolni, nekem például nagyon furcsa volt, hogy beszélsz-beszélsz a kollégáról, aztán hirtelen arra váltasz, hogy pontosan dolgozol. (Bár igaz a következő mondatban már meg is értjük miért mondtad.) A helyedben felcserélném azt a két mondatot.


Egyébként nagyon jó levelet írtál:)

2013. ápr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Leider war ich beschäftigt, denn Vincenzo Moretti, der

neue! Direktor in Europa ist, hat letzte Woche in

Ungarn drei Tage! verbracht" (nem "drei Tagen" csak

drei Tage)

2013. ápr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Leider war ich beschäftigt, denn Vincenzo Moretti, der

neuer Direktor in Europa ist- ez viszont jó


Vincenzo ist ein hochintelligenter, junger Mann.

Er ist erst (még csak) vierzig Jahre alt, aber er hat schon eine hohe Position im Betrieb (im Betrieb)

2013. ápr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi az időt és a javítást, zöld mancs ment!


Használom a németet, de más cégen belül levelezni és más nyelvvizsgára készülni. Az ORIGO-t néztem ki, de nehéz belőni a szintet az írásbeli részéhez.

2013. ápr. 17. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!