Hogy kezdenétek? (esszé)

Figyelt kérdés

"Nemzeti hagyományok és modernizáció" címmel kell írnunk egy érvelő esszét.

Adnátok egy kis ötletet?


Előre is köszönöm.



2013. nov. 6. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Mégis miről akarsz érvelni? Mi mellett? Mi ellen? Mondjuk meg a véleményedet?
2013. nov. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mindkettőre kell érv és ellenérv is.:)

Én csak az elejét kérdeztem szóval a bevezetést.

2013. nov. 6. 12:48
 3/3 anonim ***** válasza:

De mégis miről fog szólni? Ha az az érvelésed, hogy a modernitás végre legyőzi a nemzeti hagyományok elavult dolgait, akkor ezt kell a bevezetőbe megírni, majd kifejteni, hogy miért károsak a nemzeti hagyományok, és mennyivel jobb a modernitás.


Ha azt akarod megírni, hogy a fránya nemzeti hagyományok csak nem hagyják magukat a modernitással szemben, akkor azt.


Ha viszont az a véleményed, hogy a nemzeti hagyományok fontosak, és az a hülye modernizáció sajnos legyőzi, jaj de kár, akkor ez legyen a bevezetőben összefoglalva.


Még azt is megírhatod, hogy a hagyományok jók, és végre megerősödnek a modernizációval szemben, hurrá, hurrá. Akkor a bevezető is erről szóljon.



Szóval most felvetettem összesen 4-féle lehetséges kidolgozást, attól függően, hogy mi mellett akarsz érvelni:

- a modernizáció a jó és győz

- a modernizáció a jó, de nem győz

- a hagyomány a jó és győz

- a hagyomány a jó, de nem győz.


Ezen kívül még egy halom módon lehet közelíteni a témát. A bevezetőben azt kell leíri, hogy miről fog szólni és hogyan fogod közelíteni.

2013. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!