B3342185 kérdése:

Koordináta rendszerben megvan adva egy szabályos háromszög 2 pontjának a koordinátája például : A (0,30) és B (6,30). Hogy tudnám kiszámolni a C pontot?

2013. nov. 13. 15:49
 1/10 anonim válasza:
Csinálj egy felező egyenest az A és a B pont közé. Ennek az egyenesnek bármely pontja lehet a C.
2013. nov. 13. 16:02
 2/10 A kérdező kommentje:
A és B felezőpontjára húzok egy egyenest, az biztos h az egyenesen lesz a C pont, de nem lehet akárhol, mert egyenlő oldalú háromszög, tehát minden pontja egyenlő távolságra van.
2013. nov. 13. 16:06
 3/10 anonim ***** válasza:

A felező egyenesig jó utána nem mert egyenlő oldalú a háromszög.

a felező egyenlete a x=3

oldalegyenes egyenlete

egyik pont 0;30 meredeksége 60fok

y=gyök3x+30

tehát az x=3 és az y=gyök3x+30 metszésponta lesz a harmadik csúcs koordinátája.

2013. nov. 13. 16:10
 4/10 A kérdező kommentje:

Vegyük át még egyszer, légyszi ilyesmi formában:

C.x pontot megkapom : (a.x+b.x)/2= (0+6)/2 = 3

És hogy kapom a C.y-t?

2013. nov. 13. 16:25
 5/10 anonim ***** válasza:

ugy hogy az x=3-at behelyettesíted az

y=gyök3x+30 helyére


tehát a cy=3*gyö3+30 a cx=3

2013. nov. 13. 17:37
 6/10 A kérdező kommentje:
Kirajzoltattam programon, és tökéletesnek tűnik, de amikor kiíratom AB vektor hosszát akkor 6, amikor az AC -t iratom ki akkor pedig:5,83.
2013. nov. 13. 18:19
 7/10 anonim ***** válasza:

akkor nem jól számolsz

nézzük a két pont távolságát

c(3 3*gyök3+30)

b(6 30

két pont távolsága gyök alatt (x2-x1)ˇ2+(y2-y1)ˇ2

tehát

gyök alatt (3-6)ˇ2+(3*gyök3+30-30)ˇ2


gyök alatt 9+27 vagyis 6

2013. nov. 13. 18:34
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2013. nov. 14. 10:26
 9/10 A kérdező kommentje:
még annyi lenne hogy amikor lejjebb teszem az egyik y koordinátát pl A (0,60) B(6,30) akkor viszont az x koordinátával van probléma, mert ugye kissé elfordul a háromszög és már nem alkalmazható az (a.x+b.x)/2.
2013. nov. 14. 14:24
 10/10 anonim ***** válasza:

akkor a felezőpont koordinátái alkalmazahtó

(x1+x2)/2 és (y1+y2)/2

2013. nov. 14. 21:01