Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 2in1! Házi feladat/ nem értem?!

2in1! Házi feladat/ nem értem?!

Figyelt kérdés

Sajnos nem értek a kémiához, nem értem miért nem, de nem ragad meg az agyamban, pedig 4/5 ös tanuló vagyok.


A) 20 gramm hidrogént hány gramm magnéziummal fejlesztünk

a) sósavból

b) kénsavból

B) 20 gramm hidrogén hány gramm ... ból fejleszthető

a) ... sósav

b) ... kénsav

C) 20 gramm NaOH közömbösítéséhez hány gramm ... kell?

a) ... sósav

b) ... kénsav


Ezeknek mi a válasza, hogy kell őket megcsinálni? Holnap ebből lesz TZ, és csak ezt nem értem.



2013. dec. 9. 15:33
 1/2 anonim válasza:
A: Föl kell írni a reakció egyenletét: Mg + HCl -> MgCl + 1/2 H2. A Mg moláris tömegéből ki lehet számítani hány mól (most azt kapásból nem tom mennyi). A ez egyenlet alapján az Mg és a H2 aránya 2:1 -hez tehát fele annyi mól H2 lesz. A mólokat szorozd meg a H2 móláris tömegével (ez 2) és fertig. a b ugyanez csak itt az arány 1:1 lesz. A B, ugyanez lesz csak visszafele kell számolni. A C esetében megint csak fell kell írni egy reakcióóegyenletet, tehát: NaOH + HCl -> NaCl + H2O. Itt is át kell váltani a 20g-mot molokba, majd az 1:1 arányból kiszámolhatod a sósav tömegét. A b, esetbe az arány 2:1 lesz.
2013. dec. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. dec. 11. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!