Hogyan kell ezeket a feladatokat megcsinálni?


Légyszi segítsetek,mert ilyet órán nem csináltunk és ilyet ad fel a tanár házinak!

1.,Egy kalapács vasból készült feje 20 dkg,az 50 cm3 térfogatú fanyél tömege 30 dkg. Mennyi a kalapács átlagsűrűsége?

2., Egy gyűrű 10 g aranyból és 5 g ezüstből készült. Mennyi a gyűrű anyagának az átlagsűrűsége?


NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM ELŐRE IS! :)



2013. dec. 12. 21:21
 1/2 anonim válasza:

A vas sűrűsége függvénytábla szerint kb. 7,8 g/cm3. 20 dkg vas ami ugye 200 g akkor 200/7,8 = 25,64 cm3. Vagyis a kalapács feje 25,6 cm3.

Az egész kalapács 25,6+50=75,64 cm3

Az egész kalapács súlya 20+30=50 dkg ami 500 g

Az átlagsűrűség 500/75,64=6,61 g/cm3


A másik feladatot ugyanígy kell megcsinálni csak ott mindkét összetevő sűrűségét kinézni a függvénytáblából vagy netről és abból kiszámolni a térfogatokat stb...

2013. dec. 12. 22:20
 2/2 anonim ***** válasza:

Átlagsűrűség: össztömeg/össztérfogat.


1. A vas sűrűsége (Wikipédia szerint) 7,874 g/cm³, ennek a reciproka 1/7,87cm³/g, így a 20dkg=200g vas térfogata 200*1/7,87=200/7,87=25,413cm³


Így már kiszámolható a kalapács átlagsűrűsége: (20+30)/(50+25,413)=50/75,413=~0,663dkg/cm³=6,63g/cm³.


2. Ugyanúgy járunk el, mint az előbb:


arany sűrűsége: 19,3g/cm³, ennek a reciproka 1/19,3cm³/g, így 5g arany térfogata: 5*1/19,3=5/19,3=~0,26cm³


ezüst sűrűsége: 10,49 g/cm³, ennek a reciproka 1/10,49cm³/g, így a térfogata 5*1/10,49=5/10,49=~0,48cm³


Innen már kiszámolható az átlagsűrűség: (5+5)/(0,26+0,48)=10/0,74=13,5g/cm³.

2013. dec. 12. 22:23