Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Pszchológia vizsgakérédés:...

Pszchológia vizsgakérédés: Hogyan indokolja azt az állítást, hogy a pszichológia csak nevében a lélek tudománya, a valóságban azonban mással foglalkozik?

Figyelt kérdés

2014. jan. 2. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyilván nem kérdeznek olyat, amit ne kéne tudnod. Ha szépen kifejtem helyetted, a jegyedet is megkapom a vizsgára?


Egy talpraesettebb pszichológushallgató

2014. jan. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

még jó, hogy én nem vagyok pszichológushallgató de mindegy..

ja meg valószínű, hogy ebből az egy kérdésből fog állni a vizsga ;)

2014. jan. 2. 18:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Elnézést, nem tudhattam. Nyilván ha van pszichó vizsgád, akkor van pszichó tárgyad is. Üljél le és tanuld meg az anyagot, ahelyett hogy itt várod, hogy majd a segged alá rakunk mindent.
2014. jan. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igazán rendes pszichológus lesz belőled de tényleg...!

köszönöm a kedves biztatást!

2014. jan. 2. 18:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem pszichoterapeuta leszek, szóval nem kell bájolognom az ilyen hülyékkel, mint te.


Arról meg nem tehetek, hogy valaki elmegy egyetemre TANULNI, aztán itt várja a megváltást idegenektől. Az igazságérzetemet cseszteti a dolog, mivel érdekes, én le tudok ülni megtanulni, amit feladnak. A továbbtanulás nem kötelező, csak egy lehetőség, ha nem tudsz élni vele, ne erőltesd.

2014. jan. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A pszichológia a psziché=lélek és a logosz=tudomány összetétele. A valóságban azonban nem egy ezoterikus tudomány, hanem biológia alapja van (idegrendszer és a környezet hatásai egyaránt alakítják az emberi elmét, viselkedést). Remélem erre gondoltál..
2014. jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

Kedves önmagát talpraesett pszichológushallgatónak nevező!


Az lehet, hogy nem terapeutának készülsz, de attól még nem ártana, ha szorulna beléd némi empátia, ha ezen a szakon tanulsz.

Biztosan most úgy érzed, hogy megmondtad a tutit, te nagy pszichológus hallgató, azért mert valószínűleg te tudod a választ arra, amire a kérdező nem, de azon sem lepődnék meg, ha csak a szád járna..

Nincs arról információnk, hogy felsőoktatásban tanul-e a kérdező, így máris csak levegőbe ócsárlás a továbbtanulásról szóló kioktatásod.

Számos olyan tanfolyam létezik, ami tartalmaz pszichológia órákat és mivel csak egy tanfolyam és nem egyetem, ezért az is előfordulhat, hogy olyanra kell tudnod a választ a vizsgán, amiről nem adtak le anyagot, mert nem annyira színvonalas - valahonnan meg kell tudia rá a választ és hoppá, a kérdező pont ezt teszi.

Nem tudsz róla semmit, lehet, hogy elsőéves hallgató, aki épp bontogatja a szárnyait és elakadt és csak egy kis segítségre, biztatásra szorul és akkor jönnek a hozzád hasonlók, akiken rajta van a világ fájdalom, mert meg akarja váltani egyedül a világot..


Annyira jó lenne, ha a hozzád hasonlók végre visszavennének egy kicsit az arcukból és nem hinnék azt, hogy mindenáron ki kell oktatni a másikat. Az sem fér a fejembe, hogy mi keresnivalód van egy pszichológia szakon, ha a pszichoterapeuták foglalkozását bájolgásnak nevezed, a pácienseket pedig hülyének, attól függetlenül, hogy te nem terapeutának készülsz, ez azért összecseng.



egy szintén pszichológus hallgató

2014. jan. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!